VR Box Sanal Gerçeklik Gözlüğü Nasıl Kullanılır?

0
146

Geleceğin teknolojilerine temel oluşturan VR Box sanal gerçeklik gözlüğü çıktığı ilk günden beri büyük ilgi görüyor. Teknoloji tutkunlarının yoğun ilgi gösterdiği gözlük kullanıcılarına çok farklı bir deneyim sunuyor. Her geçen gün VR teknoloji için geliştirilen içerikler, oyunlar, uygulamalar ve videolar kullanıcı sayısının artmasında da oldukça etkili olduğu görülüyor.

Farklı modeller bulunuyor olsa da genel olarak VR Box adı verilen sanal gerçeklik gözlüğünün teknik detayları şu şekilde karşımıza çıkıyor.

  • 20x14x10 cm tasarım boyutları
  • Harici kulaklık bağlantısı için özel tasarım
  • Hem dayanıklı hem de hafif olması için özel tercih edilen malzeme
  • Ayarlanabilir başlık yapısı ile kişiye göre ayarlama imkanı
  • 3,5 inç ile 6 inç aralığında ekran boyutlarına sahip telefonlar ile tam uyumlu çalışma

VR BOX Gözlük Nasıl Kullanılır?

Sanal gerçeklik gözlüğünü satın almadan önce mutlaka kullanılacak olan telefonun ekran boyutlarının verilen limitler içerisinde olduğundan emin olunmalıdır. Aksi taktirde tam uyum sağlanamayacağından dolayı beklenen performans elde edilemeyecektir. Uygun ekran büyüklüğüne sahip telefon temin edildikten sonra içerik hazırlığı yapılmalıdır.

Hangi alanda sanal gerçeklik deneyimi yaşanmak isteniyorsa uygun içerik indirilmelidir. Günümüzde videolar, oyunlar ve uygulamalar büyük ilgi görüyor. İçerik hazırlandıktan sonra dikkatli bir şekilde telefonun gözlüğe doğru bir şekilde yerleştirilmesi gerekiyor.

Telefonu gözlüğe yerleştirdikten sonra baş yapısına göre gözlüğün kafa bandı ayarlanmalı ve takılmalıdır. Telefonun ekran özelliklerine ve gözlük içerisindeki konumuna göre en net görüntüyü sağlamak için gözlük üzerinde bulunan ayar yerinden yatay ve dikey bir şekilde hassas mercek ayarı yapılması gerekiyor.

VR Box Fiyat Aralığı Nedir?

Sanal gerçeklik gözlüğü teknoloji marketlerinde veya internet mağazalarında 50 TL ile 100 TL fiyat aralığında satışa sunulmaktadır. Sanal gerçeklik gözlüklerinin çalışma prensibi genel olarak aynı olsa da küçük farklılıklardan dolayı fiyatlarda değişiklik yaşanabiliyor. Detaylı bir araştırma yaptıktan sonra size ve telefonunuza en uygun sanal gerçeklik gözlüğünü satın alabilirsiniz.

Uygulama marketlerinin yanı sıra Youtube gibi video platformlarında sanal gerçeklik gözlükleri için hazırlanmış 360 derece videolar bulunmaktadır. Tüm bu içerikler ile oldukça keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here