Viber Nedir? Nasıl Kullanılır? Viber Kullanımı Tehlikeli Mi?

0
120

Viber nedir sorusunun son zamanlarda oldukça sık aranmaya başladığı görülüyor. Skype, WhatsApp ve Facebook Messenger gibi birçok rakibi bulunmasına rağmen Viber uygulamasını ön plana çıkaran oldukça önemli detaylar bulunuyor. Uygulamaya derinlemesine baktığımızda ilk olarak HD kalitesinde ses iletim teknolojisine sahip olmasıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Bunun yanı sıra uygulama içerisinde herhangi bir şekilde reklam olmaması da beğeni toplamaktadır.

Viber uygulaması içerisinde kişiler birbirleriyle farklı şekillerde iletişim kurabiliyor. Gönderimine izin verilenler;

  • Metin mesajları
  • Fotoğraf destekli mesajlar
  • Sitckerlar
  • Fotoğraf ve video dosyaları
  • Çizimler
  • Konum bilgilerinin paylaşımı
  • Sesli arama

Tüm platformlarda kullanılabilen uygulamanın masa üstü bilgisayarlarda da kullanılabiliyor olduğunun altını çizmek gerekiyor.

Viber Nedir, Nasıl Kullanılır?

Viber nedir nasıl kullanılır konusuna geldiğimizde ise kullanımının son derece pratik ve kolay olduğu görülmektedir. Uygulamayı kullanabilmek için herhangi bir platforma veya internet sitesine kayıt olmanız gerekmiyor. Telefon numarası uygulamaya kayıt olmak ve uygulamayı kullanmak için yeterli olacaktır.

Viber uygulamasına telefon numarasıyla giriş yapıldıktan sonra uygulama içerisinden istenilen kişiyle istenilen şekilde iletişme geçilebilmektedir. İlk sesli görüşmede uygulamanın sunduğu HD ses kalitesinin farkı direk olarak anlaşılıyor.

Viber Ücretli Mi?

Viber uygulamasını indirmek ve Viber sahibi diğer kullanıcılarla iletişime geçmek için ücret talebinde bulunulmamaktadır. Uygulama tamamen ücretsiz bir şekilde indirilip, kullanılabiliyor.

Ayrıca uygulama içerisinde reklam yerleşimlerinin de bulunmaması birçok kişinin tercih sebepleri arasında yer almaktadır. Bilindiği üzere benzer mantıkta hizmet sunan birçok uygulamada oldukça yoğun bir reklam yerleşimi yapılmaktadır.

Viber Kullanımı Tehlikeli Mi?

Akıllı cihazlar için indirilen uygulamaların hemen hepsinde güvenlik problemlerinin bulunduğu düşünülebilir. Fakat uzun yıllardır iletişim için kullanılmakta olan Viber için şuana kadar güvenlik ile ilgili bir şikayette bulunulmadığı görülüyor. Son derece sıkı güvenlik önlemlerinin alındığı uygulamanın oldukça güvenilir olduğunu ifade edebiliriz.

Uygulamanın güvenilirliği konusunda bir endişe duyulmuş olsaydı şimdiye kadar kullanıcılarının büyük bir çoğunluğunu kaybetmesi gerekirdi. Şimdi ise uygulamanın kullanıcı sayısı büyük bir hızla artış göstermeye devam ediyor. Koronavirüs etkisiyle bu sayıların daha da artacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here