Valorant Nedir? Valorant FPS Arttırma Çözümü

0
142

Valorant nedir sorusu son günlerin en çok merak edilen konuları arasında yer alıyor. Uzun yıllardan beri League of Legends oyunu ile rekordan rekora koşan Riot Games tarafından çıkarılan yeni oyun büyük ilgi görüyor. League of Legends oyununda olduğu gibi Valorant video oyununda da multiplayer odaklı bir oyun olduğu dikkatlerden kaçmıyor.

Oldukça kısa bir süre önce oyun tutkunlarının beğenisine sunulmuş olmasına rağmen dünya genelinde oynanmaya başladığı görülmektedir. Counter Strike: Global Offensive ve Overwatch isimli oyunlar ile oldukça büyük benzerlikler taşımasının da büyük ilgi görmesinde oldukça etkili olduğuna dikkat çekiliyor.

Valorant Nedir Nasıl Oynanır?

Oyun temel olarak CS: GO ile büyük benzerlik taşıdığını ifade etmiştik. Valorant oyunu içerisinde 5’er kişiden oluşan iki farklı takım bulunmaktadır. Bu iki takımın karşı karşıya geldiği savaşta iki farklı rol yer alıyor. Takımlardan birisi savunma stratejisi uygularken, diğer takım bu durumun tam tersine saldırı taktiğini benimsemektedir.

İki devre olarak gerçekleştirilen savaş toplam 25 tur sürmektedir. 13 tur kazanan takım savaşın galibi kabul edilmektedir. Karşılaşmaların başlamasından önce her iki takıma da 30 saniyelik bir ekipman satın alma süresi tanınmaktadır.

Oyunun oldukça basit ama bir o kadar da etkileyici senaryo üzerine kurulmuş olması bağımlılık yaratıyor. Karşılaşmalarda saldırı yapan takımın oyun içerisinde Spike adı verilen cihazı hedef olarak belirlenen noktaya yerleştirmesi gerekiyor. Savunan takımın ise buna engel olması istenmektedir.

Valorant FPS Arttırma

Valorant oyuncularının büyük bir çoğunluğu FPS konusunda problem yaşayabiliyor. FPS probleminin çözümü için Nvidia denetim masası üzerinden aşağıdaki ayarların yapılmış olması tavsiye edilmektedir.

  • 3D ayarların yönetilmesi sekmesine giriş yapın.
  • Program ayarları olarak belirtilen sekme üzerinden Valorant’ı seçin.
  • Maximum pre-rendered frames sekmesini 1 yapın.
  • Güç yönetimi modu seçenekleri arasından maksimum performansı tercih et seçeneğini seçin.
  • Bağlantı optimizasyonu açık yapın.
  • Düşük senkronizasyonu kapatın.
  • Gerekli ayarlamalar yapıldıktan sonra uygula butonuna tıklayın.

Tüm bu ayarlamalar yapıldıktan sonra FPS problemlerinin devam etmesi durumunda oyunu kapattıktan sonra bilgisayarın yeniden başlatılması tavsiye ediliyor. Bu ayarları uygulayanların olumlu sonuçlar aldığı görülmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here