Twitch İzleyici ve Abone Sayısı Nasıl Arttırılır?

0
2092

Twitch, profesyonel oyuncuların oyun oynarken bunu canlı olarak yayınlamalarını sağlayan ve abonelik sistemiyle yayıncılara para kazandıran oyuncuların sosyal medya sitesidir. Bu sitede dileyen herkes yayın yapabilir veya sadece izleyici olarak yayınları takip edebilir. Twitch para kazanma sistemi bulunan ve abonelik ve bağış gibi seçeneklerle yayıncılara düzenli para kazandıran bir sitedir. Bunu sağlamanın anahtarı ise izleyici ve abone sayısını arttırmaktır. Peki twitch izleyici sayısı nasıl arttırılır? Kanalı takip edenlerin ve abonelerin sayısı nasıl yükseltilir? Tüm detaylar yazımızda…

Twitch İzleyici Arttırma Yöntemleri

İstikrarlı Yayın Yapın

Twitch, yayın yapmanın oldukça kolay olduğu bir platform. Bu nedenle OBS programını kurup birkaç gün yayın yaptıktan sonra hevesi kırılıp bir daha yayın açmayan binlerce kullanıcı var. İzleyici sayınızı arttırmak istiyorsanız bunun uzun süreceğini bilmelisiniz. Şu anda binlerce kişinin izlediği tüm oyuncuların en az 2-3 yıllık yayıncılık geçmişi var. Sizler de bu işten para kazanmak ve düzenli bir haline getirmek istiyorsanız istikrarlı şekilde sabırla yayın yapmaya devam edin. Hemen ilk yayınınızdan itibaren yüzlerce kişi tarafından izlenmeyeceksiniz, öncelikle bu işte kalıcı olduğunuzu insanlara kanıtlamalısınız. Ne kadar çok yayın yapar ve etkileşim yaratırsanız izleyici ve abone sayınız da o kadar artacaktır.

Diğer Yayıncılarla Etkileşim Yaratın

Yabancı twitch yayıncılarına baktığınız zaman daima diğer oyuncularla ortak yayınlar yaptıklarını ve hatta takım oyunlarına sürekli beraber girdiklerini görürsünüz. Bunun nedeni kendine kitle kazandırmak ve izleyici sayısını arttırmaktır. Başka bir yayıncının yayınına katılmak o yayıncının henüz sizden haberi olmayan kitlesine ulaşma şansı verir. Bu sayede belki de 1 yılda katedeceğiniz yolu birkaç yayında katedebilirsiniz. Tek yapmanız gereken girişken olup yayıncılarla ortak platformlarda buluşmak ve etkinlik gibi organizasyonlara katılmak. Bu sayede sosyal çevreniz de genişleyecektir.

Popüler Oyunları Profesyonel Olarak Oynayın

Pubg, Fornite, CS:GO, LoL, Dota 2, Wow, Gta 5, Overwatch gibi oyunlar Türkiye’de en çok izlenen oyunlardır. Bu oyunlardan en az birkaç tanesini profesyonel olarak izlemelisiniz. İzleyici miktarını arttırmanın en kolay yöntemlerinden bir tanesi budur çünkü oyunun kitlesini kolayca yayına çekebilirsiniz. Örneğin sadece PUBG ve CS:GO oynayarak ciddi kitlelere ulaşan yayıncılar var. Bunlar 10000DAYS, Mithrain, ArmutTV gibi yayıncılardır. Burada amaç oyunun popülerliğinden yararlanarak takipçi kitleyi kendi kanalınıza çekmektir.

Diğer Twitch İzleyici Arttırma Yöntemleri

Twitch profilinizin doldurulması önem arz ediyor. Kişisel bilgileriniz, ekipmanlarınız, donanımınızı, bağış butonları, en çok bağış yapan üyeler gibi buton ve bilgilerinizi mutlaka doldurun; bu sizin yayıncılık işini ciddiye aldığınızı gösterir.

İnsanları yayınları izlerken etkileşime önem verirler. Bu nedenle sık sık chat kısmını takip etmenizi öneririm. Twitch izleyici arttırmanın önemli bir yöntemi de budur. İnsanlarla diyalog halinde olmak, sordukları sorulara cevap vermek ve chati takip etmek. Bunun için ikinci bir ekran veya tablet kullanabilirsiniz.

İyi yayınlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here