Three Kingdoms Oyun İncelemesi ve Sistem Gereksinimleri

2
13459
Three Kingdoms Oyun İncelemesi ve Sistem Gereksinimleri
Three Kingdoms adlı oyun içerisinde pek çok yenilik gözden kaçmıyor. Oyun içerisinde en çok değişiklik ana karakterler üzerinde kendini gösteriyor.

Three Kingdoms adlı oyun içerisinde pek çok yenilik gözden kaçmıyor. Oyun içerisinde en çok değişiklik ana karakterler üzerinde kendini gösteriyor.

Three Kingdoms Hakkında

2000 yılından beridir hayatımızda olan Total War adlı strateji oyun versiyonlarının son halkası olan Total War Three Kingdoms ile beraber farklı bir coğrafyaya adım atmak söz konusu olabiliyor. Genel olarka Avrupa odaklı bir biçimde karşımıza çıkan bu serinin önceki oyunları; Total War Three Kingdoms içerisinde Çin’i merkezine alan bir uygulamayı ortaya koyabiliyor. Antik Çin dönemi baz alarak kendini gösteren bu uygulama; Çin’in topraklarının birleştirilmesine dair geçen süre zarfında oyuncuların eline kontrolleri bırakıyor. Çin coğrafyasında var olan üç krallığın aralarında geçen mücadeleyi işleyen oyunda; kullanıcıların tarafını seçmeleri ve rakiplerine üstünlük kurmaları isteniyor.

Total War Three Kingdoms adlı oyun içerisinde pek çok yenilik gözden kaçmıyor. Oyun içerisinde en çok değişiklik ana karakterler üzerinde kendini gösteriyor. Oyun içerisinde yer alan karakterlerin geçmişlerine de yer verilmekle beraber; geçmişleri aynı zamanda da oyunun arka planında yansıtılmayı da sürdürebiliyor. Aynı zamanda da oyun içerisinde yer alan tüm karakterlerin belli bir sınıfsal ayrıma tabi oldukları da söylenemiyor. Bir karakterin hem casus hem de general olması oyun içerisinde ortaya çıkabilecek olan bir durum olarak kendini gösteriyor. Bu tip detaylar da oyunun daha zorlu bir biçimde oynanabileceğini gösterebiliyor.

Oyun içerisinde karakterlerin sınıflandırılmasının yanında ekipmanlara dayalı olarak da farklılıkların ortaya çıkabildiği söylenebiliyor. Oyun içerisindeki tüm karakterlerin binek hayvanları, silahları ve zırhları oyuncular tarafından değiştirilebiliyor. Aynı zamanda da farklı yetenekleri kazandırmak adına da bu şekilde hareket edilebildiği söylenebiliyor. Söz konusu karakterlerin oyun içerisinde rütbe atlamalarıyla beraber yeni yeteneklere erişebilecekleri de söylenebiliyor. Aynı zamanda da oyun içerisindeki tüm karakterlerin daha kolay bir şekilde kontrol edilebildiği de söylenebilecek olan bir durum olarak ifade edilebiliyor.

Oyunu steam üzerinden satın alabilirsiniz.

Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimi (Windows)

İşletim Sistemi: Windows 7 64 Bit
İşlemci: Intel Core 2 Duo 3.00Ghz
Bellek: 4 GB RAM
Ekran Kartı: GTX 650 Ti 1GB|HD 7850 1GB|Intel UHD Graphics 620
DirectX: Sürüm 11
Depolama: 60 GB kullanılabilir alan

Önerilen Sistem Gereksinimi (Windows)

İşletim Sistemi: Windows 10 64 Bit
İşlemci: Intel i5-6600 | Ryzen 5 2600X
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: GTX 970 | R9 Fury X 4GB VRAM
DirectX: Sürüm 11
Depolama: 60 GB kullanılabilir alan

Oyun Fragmanı

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here