Shadow of the Tomb Raider Oyun İnceleme

0
684
Shadow of the Tomb Raider Oyun İnceleme
Shadow of the Tomb Raider oyun incelemesi ve sistem gereksinimlerini bugün sizler için inceliyor olacağız oyun hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiye ulaşabileceksiniz.

Shadow of the Tomb Raider oyun incelemesi ve sistem gereksinimlerini bugün sizler için inceliyor olacağız oyun hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiye ulaşabileceksiniz.

Shadow of the Tomb Raider Hakkında

Serinin son oyunu olarak öne çıkan Tomb Raider adlı proje içerisinde Lara Croft’un maceraları kaldığı yerden devam ediyor. Mezarları gezerek hazineleri bulma konusunda son derecede deneyimli olan Lara Croft’un bu tip yeteneklerine nasıl ulaştığına dair bir hikayeyi de içeriyor.

Shadow of the Tomb Raider adlı oyun içerisinde Lara Croft’un maceraları antik bir hançerin çalınmasıyla başlıyor. Antik hançerin çalınması sonrasında farklı ülkelerde kıyamet belirtileri ortaya çıkıyor. Dünya’nın yok olmasını engellemek adına hareket eden Lara Croft; ciddi bir macera içerisine de girecektir. Hikayesi ile fazlasıyla ilgi çeken bir oyun olarak adlandırılan Tomb Raider; bir sürü yan hikaye de içeren bir senaryoya sahip olmasıyla da oyuncuların genel anlamda ilgisini çekmektedir.

Shadow of the Tomb Raider adlı oyun genel olarak Paititi adı verilen bir kent etrafında şekillenen olayları merkezine alıyor. Oldukça yüksek çözünürlükte olan grafikleriyle ilgi çeken bu oyun projesi; aynı zamanda da ses efektleriyle de ilgi çeken bir yapım olarak görülebilmektedir. Lara Croft karakterinin de doğru biçimde geliştirilmesine bağlı olarak oyunun kalitesi daha da üst seviyelerde yer almıştır. Yabanı topraklarda oldukça başarılı bir senaryonun izlenmesi sonrasında da dikkatleri üzerine çeken bir oyun olarak görülebilen bir yapım olarak da adlandırılabilmektedir.

Oyunun ana karakteri olan Lara Croft’a farklı farklı yetenekler de dahil edilerek; oldukça başarılı bir yapım olarak kendini göstermektedir. Ağır makineli silahların kullanılmasında herhangi bir değişime gidilmeyen bu oyun içerisinde; aynı zamanda Lara Croft’un silahsız bir biçimde düşmanlarını alt edebilmeleri durumu da görülebilecektir. Oyunun ana karakteri olan Lara Croft2a farklı farklı özelliklerin sağlanması da farklı düşmanlara karşı değişik hareketlerle üstünlük kurabilmeleri durumu sağlanabilecek bir hal olarak gözlemlenebilecektir. Bu suretle de Shadow of the Tomb Raider adlı oyun oldukça dikkat çekici bir konumda yer almakta ve ideal bir düzeyde de yer almaktadır.

Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 7 64 Bit
İşlemci: Intel i3-3220 ve eş değer AMD işlemcisi
Ekran Kartı: AMD Radeon HD 7770 veya NVIDIA GeForce GTX 660 (2GB VRAM – Shader Model 5.0)
Bellek: 8GB RAM
Çözünürlük: 720p
Varsayılan yenileme hızı: 30 FPS
Video Ayarları: Düşük
Depolama Alanı: 40 GB boş alan
DirectX Sürümü: Version 11
Ses: DirectX 9.0c uyumlu ses kartı

Önerilen Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
İşlemci: Intel Core i7 4770K, 3.40 Ghz veya AMD Ryzen 5 1600, 3.20Ghz
Ekran Kartı: Nvidia GTX 1060 6GB veya AMD Radeon RX 480 8GB
Bellek: 16 GB RAM
Çözünürlük: 1080p
DirectX Sürümü: Version 12
Varsayılan yenileme hızı: 30 FPS
Video Ayarları: Yüksek
Depolama Alanı: 40 GB boş alan
Ses: DirectX 9.0c uyumlu ses kartı

Oyunu satın almak için İnternet sitesini ziyaret edin!

Tanıtım Videosu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here