Rainbow Six Siege’in yeni yamasında IQ’nun açığı düzeltildi

0
601
Rainbow Six Siege'in yeni yamasında IQ'nun açığı düzeltildi
Rainbow Six Siege'in yeni yayınlanan yaması ile bilrikte IQ karakterinde bulunan büyük bir açık Ubisoft tarafından PC sürümünde düzeltildi.

Rainbow Six Siege‘in yeni yayınlanan yaması ile bilrikte IQ karakterinde bulunan büyük bir açık Ubisoft tarafından PC sürümünde düzeltildi.

Yama şu anda sadece PC sürümünde yayınlandı. Ubisoft, konsollarla ilgili güncellemeleri yayınlayabileceği en erken tarih olarak 27 Haziran Perşembe olarak söyledi ve o zamana kadar IQ karakterinin konsollarda kullanılamayacağını açıkladı.

Bulunan bu açıkta halat yardımıyla yerde hızlı bir şekilde kayılabiliyor. Ubisoft gibi ünlü bir oyun yapımcısı bu tür hataları nasıl fark etmiyor. Bu tür hatalar oyunun oynanış biçimini bozmasına sebep olabiliyor.

Ubisoft, PC tarafında bu açığı kapatsa da, konsollarda bu açık kapatılmadı ve bu karakteri oynamak isteyen kullanıcılar maalesef ki açık kapatılmadan kullanamayacaklar. Konsollardan IQ karakteri şu an için kaldırıldı, üzücü bir haber olsa da en yakın sürede Ubisoft bu açığı kapatacağını belirtiyor. Rainbow Six Siege’in IQ hatası kısa sürede kapatılacak.

Haberi Reddit üzerinden de okuyabilirsiniz.

Rainbow Six Siege’in Hakkında

Tom Clancy oyunları, askeri anlamda diğer tüm akranlarından bir adım önde olan oyunlardır. Splinter Cell, Ghost Recon ve Rainbow Six, savaş oyunu anlamında mutlaka duymuş olduğunuz ve en az bir tanesini denediğiniz serilerdendir. Splinter Cell serisinde gizliliği ön planda tutup bir gölge gibi hareket ederken Ghost Recon’da zamanın biraz ilerisinde teröre karşı mücadelemizi veriyorduk. Fakat Rainbow Six’in yeri bu seriler arasında her zaman ayrı olmuştur. İlk oyunu 1998 yılında piyasaya sürülen Rainbow Six o zamandan beri türünde oldukça sevilen ve sayılan bir seri oldu. Taktiksel FPS (birincil şahıs görünümü) oyunları bakımından öncü serilerden birisi olan Rainbow Six’in yeni oyunu olan Siege, bakalım beklentilerimizi karşılamış mı?

Rainbow Six’in en son oyunu olan Vegas 2 çıktığında henüz 2008 yılındaydık. Çıktığı seneye göre dünyanın o zamanki yapısını ve var olan tehditlerini inceleyen oyun, o dönemin güncel terör problemlerini kendince gözler önüne sermişti ve bu konuda harika bir iş başarmıştı. Vegas 2’nin üstünden tam 7 yıl geçti ve bu geçen 7 yıl ile beraber dünyamız da değişti. Dünyamız ile beraber politikalar, ülke sınırları, siyaset, günlük insan sorunları, ekonomi, savaş ekonomisi ve bu gibi uluslararası etkenler de değişikliğe uğradı. 

Bu değişikliklerin sonucunda terör örgütleri de farklı emeller kazandı ve gittikçe güçlenmeye devam ediyorlar. Dünyadaki tüm uluslar artık daha önce hiç karşılaşmadıkları büyüklükte tehlikelerle karşı karşıyalar. Artık biyoterörizm adlı korkutucu bir terim var dünyamızda. İşte Siege’in teması da burada karşımıza çıkıyor. Gittikçe tehlikeli hale gelmeye başlayan terör örgütlerinin biyoterörizm ile güçlenip ulusları alt etmelerini önlememiz gerekiyor.

En güncel oyun incelemeleri için sitemizi ziyaret edebilirsiniz!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here