PUBG Mobile Oynamak İçin Telefon Önerileri

0
1138
pubg mobile sistem gereksinimleri ve telefon tavsiyeleri

Android, PlayStation, PC, iOS, Xbox One platformlarında oynanabilen ve içinde bulunduğumuz yıl itibariyle dünyanın en popüler survival oyunlarından biri olan PUBG’nin Mobile sürümü de oldukça popüler. Ülkemizde ve dünyada insanların kıyasıya bir rekabet içinde oldukları oyunda kazanmak çok değerli! Oyunu kazanmak içinse güçlü bir donanım yani akıcı bir oyun deneyimi şart! Peki PUBG Mobile sistem gereksinimleri için önerilen özellikler nelerdir? Gelin yakından bakalım…

PUBG Mobile Sistem Gereksinimleri

Efendim “mobil oyunun sistem gereksinimi mi olur” demeyin! Birçok Android ve iOS telefon günlük bilgisayarlardan daha gelişmiş özelliklere sahip. Birçok ev kullanıcısında 8 GB ram bulunmazken artık telefonlarda 16 GB ram dönemi başlıyor. Hal böyle olunca telefonların işlem gücü de gittikçe artıyor.

PUBG Mobil’de yüksek grafik işlemci gücüne ihtiyaç duymamızın nedeni ise gelişmiş görüntü özelliklerine sahip olmasıdır. Birçok mobil oyuna kıyasla PUBG Mobile, oldukça gerçekçi ve canlı renklere sahiptir. Oyunu tüm grafik özellikleri sonuna kadar açıldığında kendinizi bambaşka bir evrende gibi hissedebilirsiniz.

Haliyle bu görüntüyü işleyecek kuvvetli bir grafik işlemciye ve ram kapasitesine ihtiyaç var. Peki PUBG mobilin akıcı bir oyun deneyimi yaşatması için gerekli sistem gereksinimi nedir? Yani hangi özelliklere sahip bir telefona sahip olmalıyım ki oyunu kasma ve donma sorunu olmadan oynayabileyim?

PUBG Mobile’yi Kasmadan Oynatabilecek Telefon Özellikleri Nelerdir?

Oyunun teknik özelliklerine bakıldığında Android cihazlar için en az 2 GB Ram kapasitesine sahip bir telefonuzun olması gerekiyor. Ayrıca android sürümünüzün en az android 5.1.1 olması şart. Bu iki özelliğe de sahip güncel bir telefonunuz varsa o halde oyunda hiçbir fps sorunu yaşamayacaksınız demektir.

Apple cihazlarda ise iOS 9 ve üzeri yazılıma sahip olmalısınız. Zaten hali hazırda güncellemeler zorla dayatıldığı ve eski cihazlara bile gönderildiği için güncelleme yapmamak gibi bir durumunuz yok. Hal böyle olunca neredeyse tüm Apple telefonlarda PUBG oynanabiliyor. Ancak kasma ve takılma sorunları olmadan oynamak için iPhone 6 ve üzeri bir telefon tercih etmelisiniz. iPad kullanıyorsanız en az iPad Mini 2 veya iPad Air öneriliyor.

PUBG Mobile Oynamak İçin Telefon Önerileri (iOS ve Android)

Donanımsal olarak güçlü ve yeni nesil cihazların bir listesini aşağıya bırakıyorum. Siz de PUBG oynatacak telefon arıyorsanız bu cihazlardan birini alabilirsiniz. İçlerinde kendi kullandığım ve fiyat performans ürünü olarak geçen Pocophone F1 modelini bütçesi sınırlı arkadaşlara önerebilirim.

Samsung Galaxy S9 / S9 Plus
Xiaomi Mi 8 / Mi 8 Pro
Samsung Galaxy Note9
Apple iPhone Xs / Xs Max ve XR
Google Pixel 3 / Pixel 3 XL
Huawei Mate 20 Pro
Xiaomi Mi Mix 3
OnePlus 6T
iPhone 6 Plus, 6s, 6s Plus, SE, 7, 7 Plus, 8, 8 Plus, iPhone X
Pocophone F1

Sizler için kısaca PUBG Mobile sistem gereksinimlerinden ve oyunu rahatça oynatabilecek cihazların listesinden bahsettik. Sizler de oyun amaçlı telefon satın alıyorsanız donanımsal özelliklerine dikkat ederek almayı ihmal etmeyin ve iyi araştırın.

İyi oyunlar!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here