PUBG Mobile Kasma Sorunu Nasıl Çözülür?

0
1223
pubg mobile kasma sorunu nasıl çözülür

PUBG Mobile, geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen, android ve ios cihazlarda oynanabilen battle royale oyunudur. Oyunda bir adaya bırakılan 100 oyuncudan son hayatta kalan kişi olarak ödül kazanmaya çalışıyorsunuz. Neredeyse tüm platformlarda yerini alan PUBG’nin mobile sürümü de çok tuttu. Fakat bu oyun tıpkı masaüstü sürümünde olduğu gibi güçlü donanımlara sahip cihazlara yönelik bir oyun. Sık sık performans sorunlarıyla gündeme gelen oyundaki kasma sorunu nasıl çözülür? PUBG Mobile FPS arttırma, kasma ve donma sorunlarına kalıcı çözüm getirelim…

PUBG Mobile FPS Yükseltme Nasıl Yapılır?

Öncelikle bu sorunla başa çıkmanın en önemli yöntemi iyi bir telefon sahibi olmaktır. Eski bir cihazda, eski bir donanımla bu oyunu oynamak pek mümkün değil. Oyunhaberi.net olarak şu yazıda PUBG Mobile için telefon önerilerinde bulunmuştuk: PUBG Mobile Oynamak İçin Telefon Önerileri

Güçlü bir donanım her zaman oyun oynamak için idealdir. Fakat bazı telefonlar güçlü işlemcilere sahip olsa da oyunda kasma ve takılma gibi sorunlarla karşılaşabiliyor. Telefon sahipleri binlerce lira para vererek aldıkları telefonlarında fps dropları yaşadıklarında şoka uğruyorlar çünkü donmadan oynama beklentisiyle alınan telefonlara sahipler. Peki gereksinimleri karşıladığı halde bir telefonda PUBG oynarken neden donma olur?

Bunun nedeni grafik ayarlarının doğru yapılmamasıdır. Asus ROG Phone 2 gibi bir cihaza sahip değilseniz oyunun grafik ayarlarını mutlaka daha kabul edilebilir seviyelere indirmelisiniz. Bu sayede işlemciye binen yük azalacak ve FPS yükselecektir.

Snapdragon 845 gibi işlemciler bile bazen oyunda donma sorunu yaşayabilirler. Bunun bir başka nedeni de telefonun yazılımsal olarak eskimiş olmasıdır. İlk olarak telefonun yazılım güncellemelerinin yapıldığından emin olun. Daha sonra donanımdan format atarak telefonun performasını ilk günkü seviyeye taşıyabilirsiniz. Telefonunuzun modeline göre donanımdan format değişkenlik gösterebilir, ufak bir araştırmayla bunu öğrenebilirsiniz. iOS cihazlarda biraz problemli olsa da Android cihazlarda format atmak oldukça kolay. Sadece verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

Hala kasma sorunları gitmedi mi? O halde telefonunuz PUBG Mobile oynamaya uygun değil demektir. Bu durumda geriye sadece alternatifleri denemek kalıyor: PUBG Mobile Lite! Mobil sürümün daha az yer kaplayan ve daha performanslı sürümünü deneyebilirsiniz.

İyi oyunlar!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here