Pubg Mobile En Çok Karşılaşılan Sorunlar ve Çözümleri

3
1091
pubg lite ve pubg mobilde bot var mı anlamanın yolları

Pubg Mobile En Çok Karşılaşılan Sorunlar ve Çözümleri

Pubg mobile yani bir diğer adıyla PlayerUnknown’s Battlegrounds oyunun çok fazla oyuncusu ve geniş bir yazılım ekibi olsa da oyunda birçok hata ve bug bulunuyor. Bu sorunlar her ne kadar giderilmeye çalışılsa da bazen yeterli olamıyor. Öyle ki bu sorunlar oyunun akıcılığını bozarken optimizasyon hataları da yaratabiliyor. Bu hatalardan bazıları oyunun sunucularından ve dosyalarından kaynaklansa da çoğu hata kullanıcının bilgisayarından veya oyuncu sisteminden kaynaklanabiliyor. Özellikle Directx 11 ve bazı program hataları yüklemekle giderilse de çoğu hata bu şekilde giderilemiyor. Devasa güncellemeler ön planda oyuna yenilikler getirilmiş gibi gösterse de arka planda birçok hatayı düzeltmek için kullanılıyor. Pubg mobile en çok karşılaşılan sorunlar ve çözümleri şu şekildedir;

Pubg Mobile Global Shader ya da Coocked Connect Hatası

Global Shader ya da Coocked Connect hatası çoğu Pubg oyuncusunun sıklıkla karşılaştığı ve güncellemeler ile giderilemeyen sorunlar arasında yer alıyor. Bu sorunlar zor olsa da çözümü de bir o kadar basittir. Bu iki hatanın da tek bir nedeni vardır. Directx 11 programı bu hataya sebep olmaktadır. Bu programın sistemde yüklü olması gerekir. Daha sonra oyun bu programın üzerine kurulmalıdır. Aksi taktirde bu gibi sorunlar meydana gelebilir. Bu programı veya daha üst bir sürümünü yüklemek sorunu çözebilir.

Pubg Mobile İnternet Bağlantısı Sorunu ( Not Connect Problem)

İnternet bağlantısı sorunu çoğu oyunda çıkabilen bir sorundur. İnternet’in bağlı olmasına rağmen yine de bu sorun baş gösterebilir. Bu soruna neden olan olay cihazın tarihinin veya saatinin yanlış olmasıdır. Cihazın tarihi gün ay ve yıl şeklinde sıralanmalı ve tam doğru olmalıdır. Bunun yanı sıra saatinde ülkenin uluslar arası ortak saati ile uyumlu olmalıdır. Yerel saat kullanılmamalıdır. Eğer kullanılırsa oyun çalışmayacak ve giriş ekranında bu hatayı verecektir. Bu hatanın bir diğer sebebi ise İnternet bağlantısının gerçekten cihazda bulunmaması veya kopuk olmasıdır. Bu sorun da İnternet sahibinin müşteri temsilcisini arayarak çözülebilir.

Pubg Mobile Nvida Gforce Sorunu

Nvida Gforce sorunu çoğu oyuncunun sıklıkla karşılaştığı bir sorundur. Bu sorun bilgisayarın oyun sistem özelliklerini kaldırmadığını ya da yetersiz olduğunu gösterir. Bu marka bir ekran kartı markasıdır. Eğer bu marka dışında daha düşük bir sürüm veya daha farklı bir ekran kartı kullanılıyorsa oyun çalışmayacaktır. Ayrıca cihazın oyunun sistem gereksinimlerini karşılaması gerekmektedir. Aksi taktirde oyun siyah bir ekranda takılı kalacaktır.

Pubg Mobile Oyununun sistem gereksinimleri minimum şu şekildedir;

İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7, Windows 8.1 işletim sistemi.

İşlemci: Intel Core i3-4340 / AMD FX-6300 işlemci.

Bellek: 6 GB RAM.

Ekran Kartı: nVidiaGeForce GTX 660 2GB / AMD Radeon HD 7850 2GB.

DirectX: Sürüm 11.

Depolama: 2 GB ve üzeri.

3 YORUMLAR

  1. bende oyun çökmüş gibi erangel veya diğer modlarda kulübeler evler arabalar ağaçlar vb. herşey yok olup tekrer geliyor her bir hareket ettiğimde kaybolup geliyor nasıl çözebilirim?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here