PUBG Lite ve Mobilde Botlarla Mı Savaşıyoruz?

1
2240
pubg lite ve pubg mobilde bot var mı anlamanın yolları

PlayerUnknown’s Battlegrounds 2017 yılında piyasaya sürülen, hayatta kalma yani survival konulu bir oyundur. Bu oyunda bir adaya atılan 100 oyuncu arasından tek başınıza veya takımınızla hayatta kalan son kişi olmak için savaşırsınız. Dünyanın her yerinden milyonlarca aktif oyuncusu bulunan bu savaş oyununun PUBG Lite ve PUBG Mobile olmak üzere iki farklı versiyonu daha var… Peki bu platformdlardaki oyunlar PC (Masaüstü) sürümü kadar tutuluyor mu? Karşılaşmalara otomatik yönetilen botlar giriyor mu? Kullanıcıların bu konuda bazı şüpheleri var…

PUBG Lite ve PUBG Mobilde Bot Var Mı?

Oyuncular bu tür savaş oyunlarını tercih ederken karşılarında gerçek kullanıcıların olmasını tercih eder. Bu saçma ve basma kalıp hareketler yapan botlarla oynamaktan her zaman daha iyidir. Kendinize bir sorun; ne yapacağı kestirileyemen gerçek bir düşmanla mı savaşmak istersiniz yoksa sizi görüp ateş etmeden bir süre sizi boş boş izleyen bir botla mı oynamak istersiniz?

Bunun gibi daha pek çok nedenle Türk ve yabancı PUBG oyuncuları gerçek düşmanları tercih ediyor. Ancak görünen o ki her iki oyunda da 100 oyuncuda belirli bir kısmı botlardan oluşuyor. Bunun nedeni Lite ve Mobil oyuncu sayısının yeterli olmamasıdır. Oyun yönetimi haritanın boş kalmasındansa botlara karşı savaşılmasını tercih etmiş.

PUBG Lite versiyonu masaüstü oyunu olmasına rağmen ilk oyun kadar tutulmadı. PUBG’nin ilk sürümü çoğu sistemde oynanamadığı için daha az kaynak tüketen ve donanımı yetersiz kullanıcıların da oyuna katılması istendi. Bir miktar kullanıcı elde edilse de insanlar ilk sürüm kadar tercih etmediler PUBG Lite’yi… Oyun esnasında birçok player havaya ateş ettiğinde etrafına bir sürü botun toplandığını ve oyundan en az 5-10 kill almadan çıkmadıklarını ve genellikle birinci olduklarını söylüyor. Buradan da net olarak anlaşılıyor ki oyunda gerçek oyuncular kadar botlar da var.

Aynı durumda PUBG Mobile için de geçerli. Birçok oyunsever PUBG Mobil’de bot var mı diye soruyor… Bunu anlamak çok kolay, oyunda genellikle birinci oluyorsanız, garip davranışlar sergileyen ve seri hareket edemeyen karakterler görüyorsanız, henüz yeni başlamanıza rağmen oyundan 10 kill alarak çıkıyorsanız muhtemelen botlarla oynuyorsunuz demektir.

Lite ve Mobil Sürümleri Botsuz Oynamak Mümkün Mü?

Oyundan botları çıkarmak ve gerçek oyuncularla oynamak mümkün mü? Aslında oyununuzdaki 100 kişinin büyük çoğunluğu gerçek kişiler. Ancak bazı saatlerde (örneğin sabah 4-5 gibi) Avrupa sunucularında oyuncu sayısı o kadar azalıyor ki neredeyse oyunun tamamı botlardan oluşuyor.

Bunu aşmanın en pratik yolu çevre edinip squad oluşturarak oynamaktır. Ayrıca oyun oynadığınız saatler de önemlidir. Sabahın erken saatlerinde değil işlerin bitirilip insanların oyuna vakit ayırdıkları akşam saatlerini tercih ederseniz daha fazla gerçek rakip bulabilirsiniz…

Sizlerle birlikte PUBG Lite ve PUBG Mobil’de bot var mı, bunlardan nasıl kurtuluruz öğrenmiş olduk. Hepinize iyi oyunlar ve bol killer…

1 YORUM

  1. Oyunun altyapısında sıkıntı var. Gerçek oyuncu sayısı 100 olduğunda, alt ve orta segment mobil cihaz kullanan oyuncular aşırı kasmadan dolayı oyunu oynayamayacak ve sileceklerdir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here