PUBG Lite Artık Türkiye’de Oynanabilir Hale Geldi

2
658
PUBG Lite Artık Türkiye'de Oynanabilir Hale Geldi
PUBG Lite Artık Türkiye'de faaliyet göstermeye başladı. PUBG Lite’ın Tüm Özellikleri Duyuruldu. PUBG Lite Hakkında tüm detaylar.

PUBG Lite Artık Türkiye’de faaliyet göstermeye başladı. PUBG Lite’ın Tüm Özellikleri Duyuruldu. PUBG Lite Hakkında tüm detaylar.

PUBG Lite Hakkında

PUBG Lite Türkiye sunucularının erişimi açıldı. Popüler olan PUBG oyununun tamamen ücretsiz olan ve daha düşük sistem gereksinimleri isteyen PUBG Lite’ın tüm özellikleri yayımlandı.

PUBG’nin ardından piyasaya sürülen Fortnite ve Apex Legends‘ın ücretsiz olması PUBG’nin işini zorlaştırırken, PUBG’nin sistem gereksinimleri ve optimizasyon sorunları da ciddi anlamda tartışma konusuydu. Hal böyle olunca PUBG yapımcıları, çözümün ‘PUBG Lite’ olacağını düşünerek popüler haline gelen PUBG’nin Lite versiyonunu duyurdular.

PUBG Lite’ın Özellikleri

Modlar

PUBG Lite’ta bizleri tıpkı PUBG’nin normal sürümünde olduğu gibi antreman modu, solo modu, squad modu ve solo squad modu bizleri karşılıyor. PUBG’de sıkça tercih edilen ve iki kişilik takımların yer aldığı duo modu ise henüz PUBG Lite’da bulunmuyor. Ayrıca yine PUBG’nin normal sürümünde olduğu gibi iki farklı perspektif türünde de oynayabiliyoruz. Bu perspektifler birinci şahıs (doğrudan karakterin gözü) ve üçüncü şahıs perspektifi (karakter dışarıdan görüntüleniyor).

Sezonlar

Yine normal sürümle benzerlik gösteren sezon özelliği de PUBG Lite’da yer alıyor. Bu sayede belirlenen süre içerisindeki istatistiklerinizi oyun içerisinden takip edebileceksiniz ve başarınıza göre sıralamaya girebileceksiniz.

Haritalar

PUBG’nin Lite sürümünde normal sürüme göre haritalar aynı diyebiliriz. Sadece en son çıkan Vikendi haritası PUBG Lite’a dahil edilmedi.

Haritaların Kullanımı

Haritaların kullanımı konusunda bir dizi avantajla birlikte geliyor. Normal sürümde olmayan bazı özellikler PUBG Lite’a getirilmiş durumda. Örnek vermek gerekirse PUBG’nin mobil sürümünde yer alan seslerin yönünü görebilme özelliği Lite sürümde de bulunuyor. Bu sayede sesin nereden geldiğini anlayabileceksiniz. Ayrıca aracınızı bıraktığınız yer de harita üzerine gösteriliyor. Bununla birlikte işaret koyduğunuz bir noktaya olan uzaklığınızı ve bir bombanın patlama süresini de harita üzerinden görebileceksiniz.

Oyun İçi Ödüller ve Pass

Normal sürümde olduğu gibi Lite sürümde de Battle Points (BP) kazanmaya devam edeceğiz, ayrıca karakterin özelleştirilmesi için kullanılan Pass seçeneği de en azından şu an için ücretsiz olarak PUBG Lite’da bulunuyor. Normal sürümdeki Pass’ler ücretli ve ücretsiz olarak iki farklı şekilde ayrılıyor, ücretini vererek dahil olursanız ücretsiz olanlara göre daha farklı ürünler kazanıyordunuz.

Sesli İletişim

Sesli iletişim özelliği de tıpkı normal sürümde olduğu olduğu gibi farklı seçeneklerle Lite üzerinde buunuyor.

PUBG Lite’ı hala indirmediyseniz, buraya tıklayarak oyunun resmi internet adresine giderek hesabınızı oluşturabilir ve oyunu indirebilirsiniz.

Kaynak: WEBTEKNO

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here