PUBG ghost yapanlara kötü haber

1
1813
PUBG ghost yapanlara kötü haber
PUBG ghost yapanlara kötü haber ghost yapanlar artık müddetsiz yasaklanacaktır. Yayıncılara müjde! Artık ghost yapan kişiler müddetsiz yasaklanacaktır.

PUBG ghost yapanlara kötü haber ghost yapanlar artık müddetsiz yasaklanacaktır. Yayıncılara müjde! Artık ghost yapan kişiler müddetsiz yasaklanacaktır.

Büyük yayıncıların en büyük dertlerinden birisi de PUBG ghost. Bir hayli yayıncıları delirten bu kişiler artık müddetsiz yasaklanacak.

Sevilen yayıncıların yayınlarında bir hayli onları rahatsız eden, oyunlarına müdahale eden kişilerin başı fena halde dertte. Zira Mithrain dünkü yayını esnasında PUBG ile bu konuda görüştüğünü ve yakın vakitte “ghost’” olarak deyim edilen bu kişiler için ağır yaptırımların geleceğini izah etti. Bu yaptırımlar arasında müddetsiz yasaklanma da var.

Ghost ne demek?

Yayıncıların Twitch veyahut değişik bir platform üzerinden yayınlarını izleyerek aynı oyuna girip ve oyun içerisinde de yayıncıların oyunlarına müdahale edilmesine “ghost” deniliyor. Yayıncıların en büyük karabasanları arasında yer alan bu kişiler yayınları takip edip yayıncılarla aynı oyuna girmeye çalışıyorlar. Bir hayli tanınmış yayıncının bir hayli kez başına gelen bu olaylar esnasında işler bazen umulduğu gibi gitmeye biliyor. Zira bu kişiler haksız rekabet sağlayıp, yayıncıların oyununu etkiliyorlar.

Yalnızca negatif örnekler yok

Aslında bu kişilerle alakalı yalnızca negatif örnekler yok. Şu an Twitch’in en popüler yayıncılarından olan Shroud tanınmış kişi bir Ghost’çu ile uzun bir müddet arkadaşlık yaptı. Wadu takma isimli bu kişi, yayıncının oyununa tesir etmiyor ve sadece çevresinde “Wadu hek!”diyerek dolaşıyordu. Kısa sürede hem Shroud hem de takipçileri tarafından sevilen Wadu, hesabına özel videolar yapılacak ve hayran kitlesine sahip olacak kadar büyümüştü. Ancak daha sonra yayınlarında birkaç sefer Shroud’a yardım edince, tanınmış kişi yayıncı PUBG tarafından bir ay süresince banlanmıştı. Neyse ki mesele kısa müddette çözüldü ve ikili bundan sonraki oyunlarında ikili girmeye başladı.

https://youtu.be/TUwiZ15c7Yw
PUBG’den ghost yapanlara kötü haber

Steam üzerinden satın al

Sitemiz üzerindeki haberleri beğeniyorsanız sitemizin bildirim platformuna kayıt olmayı unutmayın. Tüm haberlerden en hızlı şekilde ilk haberdar olma şansını yakalayın 🙂

Bir sonraki makalemizi bizlere yorum yaparak önerebilirsiniz. Yazılarımızı keyifle okumanız dileğiyle. Bizlere makale önerisi yapmayı unutmayın 🙂

PUBG ghost yapanlara kötü haber

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here