Popüler Yerli Android Mobil Oyunlar

0
460
Traffic Rider

Google’ın mobil işletim sistemi olan Android’de her gün milyonlarca indirme olduğunu ve yüzlerce uygulamanın da yüklendiğinden daha önce de bahsetmiştik. Son zamanlarda ülkemizde yerlilik konularının artmasından da kaynaklı olarak biz de Türkiye’de yapılan ve Google Play’e yüklenerek Dünya’ya sunulan oyunlara bir göz atalım istedik. Yerli Android mobil oyunlar içeriğinde Traffic Rider, Traffic Racer ve Kafa Topu oyunlarını inceleyeceğiz. Bu oyunların tamamı yarış kategorisinde yer almaktadır. Araç kullanma oyunlarını ve futbol oyunlarını seven kişiler için tam da beklenen liste olduğunu da söylesek yerinde olur.

Oyunlara geçmeden önce hatırlatmak isteriz ki daha önce 2019’un en popüler Android oyunları, Android araba yarışı oyunları, Android popüler ücretli oyunlar ve çocuklar için Android mobil oyunlar içeriklerine de bakmanızı tavsiye ederiz. Şimdi yerli Android oyunları listemize başlayabiliriz.

Traffic Rider

 

1- Traffic Rider

Ülkemizin gururu Soner Kara tarafından yapılan bu oyun alanının Dünya çapında en iyi oyunudur. Daha önce bazı içeriklerimizde de bu oyundan bahsetmiştik. Tam 100 milyon indirmeyi geçmiş olan bu oyun yarış kategorisinde birinci sırada yer alıyor. Oyunda motosiklet kullanıyorsunuz. Bizim de tebriğimizi hak eden bir oyun. Oyun için satın alma özelliği de bulunduğundan dolayı Google reklamları ve bu satışlardan çok iyi bir gelire sahip olduğu gayet anlaşılır bir durumdur.

Google Play’de oyuna git

Traffic Racer

2- Traffic Racer

Traffic Rider oyunu gibi bu oyun da Soner Kara’nın bir oyunudur. Mobil oyun Dünya’sına kral olmaya gelmiş desek yeridir. İlk oyunda motosiklet kullanılırken bu oyunda da otomobil kullanılıyor. Tıplı ilk oyun gibi bu da 100 milyondan fazla indirmeye sahip. Muazzam bir başarı.

Google Play’de oyuna git

Kafa Topu

3- Kapa Topu

Spot oyunları kategorisinde yer alan bu oyun da bir Türk şirketi tarafından yapılmıştır. Oyunda tek bir oyuncu ile rakip kaledeki tek oyuncuya gol atmaya çalışıyorsunuz. Multiplayer oynanmasından dolayı da daha güzel bir oyun olmuş. Arada bir oynanacak seviyede bir oyun. Zaman geçirmek için oynayabilirsiniz. Ayrıca 10 milyondan fazla indirme ile de takdir edilmeyi hak ediyor.

Google Play’de oyuna git

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here