PlayStation 5 Hakkında Tüm Detaylar

0
396
playstation 5

PlayStation 1994 yılında Sony Computer Entertainment tarafından Japonya’da üretilmiş ve tüm Dünya’da kullanılacak şekilde satışa sunmuştur. Kısa sürede çok büyük bir popülerite elde eden PlayStation oyun konsolu sektörünün açık ara bir numaralı lideri olmuştur. Sony firması halen daha PlayStation sahibidir ve oyun konsolu konusunda oldukça yol kat etmiştir. PlayStation 1,2,3,4 olmak üzere şu ana kadar 4 adet sürüm yayınlanmıştır. Ara ara güncellemeler de olmuştur elbette ki. Ancak bu güncellemeler büyük çapta değildir sadece işleyiş içindir. Sony en son 15 Kasım 2013 tarihinde PlayStation 4’ü piyasaya sürmüştür.

Çıkan bazı haberlere göre Sony, 12 Şubat 2020 tarihinde büyük bir toplantı düzenleyecek. Bu toplantıda Sony, PlayStation 5 için çıkış tarihi belirleyecek ve son olarak PlayStation’in gözden geçirilmesini isteyecek. Toplantı eğer çıkan haberlerdeki gibi 2020 Şubat ayında olursa piyasaya toplantıdan 3 ya da 4 ay sonra çıkabilir. Bu da PlayStation 5’in 2020 Haziran ya da Temmuz ayında satışa sunulabileceği anlamına gelmektedir. Daha önce incelemesini yaptığımız GTA, World War Z, Detroit Become Human, Monster Hunter World, Moto GP gibi oyunlar da PlayStation için de kullanıma sunulmuştu. PlayStation 5 ile beraber oyunların güncellenmiş ve çok daha kaliteli versiyonları da zamanla satışa sunulacaktır.

playstation

PlayStation Serisi ve Çıkış Tarihleri

  • PlayStation 1: 3 Aralık 1994
  • PlayStation 2: 4 Mart 2000
  • PlayStation 3: 11 Kasım 2006
  • PlayStation 4: 15 Kasım 2013

PlayStation piyasayı Xbox ve Nintendo ile paylaşmaktadır. Ancak en büyük payı elbette ki PlayStation almaktadır. PlayStation 5 ile beraber çok daha iyi oyunlar görmeyi temenni etmekteyiz. Daha önce PlayStation ile ilgili Iron Man sanal gerçeklik oyunu ve PlayStation 4’de çıkan en iyi 6 oyun ile ilgili içerikler de paylaşmıştık. PlayStation oyun konsolu sektöründe dev bir isim olmuşken bu sektörü kolay kolay bırakacak gibi görünmüyor. Sony firmasının da gelirlerinde iyi bir yere sahip olan PlayStation markası daha da ileriye taşınacak söylentileri de dolaşmaktadır.

Sony sanal gerçeklik işine de kafayı takmış durumda, bu bir gerçek. İlerleyen dönemlerde PlayStation ile sanal gerçekliği tamamen birleştirerek PlayStation sanal gerçeklik oyun konsolu piyasa sürebilir. Bu konuda çalışmaları olduğu da biliniyor. Detayları hep beraber bekleyip göreceğiz. PlayStation 5 hakkında düşüncelerinizi ve sorularını alt kısımdaki yorum alanında paylaşmaktan çekinmeyiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here