Oyunda Telefonum Çok Isınıyor Çözüm

0
822

Akıllı telefonlar büyük teknolojilerin ürünüdürler. Bu teknoloji içerisinde çok fazla ve karmaşık hallerde elektronik araçlar barındırıyor. Bu sebeple bozulmaları veya belli sıkıntılar yaratmaları oldukça doğaldır. Bu sorunlardan birisi olan ısınma da birçok insanın dert yandığı konulardan birisidir. Çünkü telefon ile çok fazla mesai yaptığımız zaman dilimlerinde telefon ısınıyor olabilir. Tüm bu sorunların farklı çözüm yolları vardır. Söz konusu olan oyunda telefonum çok ısınıyor çözüm konusunda farklı yol ve metotlar mevcuttur.

Akıllı Telefon Neden Isınır?

Akıllı telefonlar, tıpkı diğer elektronik aletler gibi kullanılırken ısınabilir. Ancak bu ısınma belli düzeylerde ve seviyelerde olabilir. Doğal olarak kullandığınız alet belirli bir süre sonucunda ısınabilir. Ancak bu ısınma çok yüksekse ve elinizi yakacak seviyeye kadar geldiyse belli başlı sorunlarının olduğu düşünülebilir. Telefonlar oyun oynarken veya internette iken rahatlıkla ısınabilir. Bu anormal ise farklı metotlar uygulanır.

Isınmanın Başlıca Kaynakları

Telefonun ısınmasının başlıca sorun kaynakları, bataryadan kaynaklanan, şarj cihazından kaynaklanan ve telefonun kendisinden kaynaklanan sorunlar olarak sınıflandırılabilir. Eğer telefon değil de ısınan kısım pil bölümü ise bu problemi çok daha ucuz yoldan çözebilirsiniz. Pili değiştirmek sorunu giderebilir. Eğer şarj cihazından kaynaklanan bir sorun ise şarj cihazının değişimi veya yuvanın tamiri ile bu sorun giderilebilir. Bunun dışında telefondan kaynaklanan bir sorun varsa da bu sorunu anlamanız mümkün olmayabilir. Çünkü işletim sistemindeki bir problemi sadece alanında uzman olan kişilerin yardımı ile öğrenirsiniz. Bu sebeple eğer sorun üçüncü ihtimal olan telefondan kaynaklanan ısınmaysa en yakın telefoncuya giderek sorunun çözülmesini isteyebilirsiniz.

Nasıl Düzeltilir?

Telefonunuzda fazla ısınmaya yol açan bu sebepleri kendiniz ortadan da kaldırabilirsiniz. Çünkü bazı sorunlar telefonun içeriğinden yani sizden kaynaklanıyor olabilir. Örnek olarak eğer telefonunuzda fazla uygulama çalışıyorsa bunun önüne geçebilirsiniz. Yani açtığınız uygulamaları işlemden sonra açık bırakıyorsanız bu ısınmaya sebep olabilir. Bunun yanında telefonunuz yeterince hava almıyor da olabilir. Bu tarz sizin önüne geçebileceğiniz sorunları giderebilirsiniz. Ancak bunların dışındaki ısınma sebeplerini alanında uzman olan kişi ile görüşmelisiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here