Oyuncular İçin Klavye Önerileri

0
277

Klavye oyun severlerin çok önem verdiği bir giriş aygıtıdır. Klavyenin oyun oynamaya elverişli olması tercih edilmektedir. Oyunlar için çeşitli ekstra kombinasyon tuşları barındırması, ışıklandırmalı olması gibi hususlar oldukça önemlidir. Klavye tepki süresinin hızlı olması, çabuk bozulmaması ve iyi malzemeden yapılmış olması da büyük önem taşır. İnternet üzerinde her bütçeye uygun oyuncu klavyesi seçenekleri mevcuttur. İnternet üzerindeki teknoloji marketlerden istenilen fiyat aralığında ve tipinde oyuncu klavyeleri bulunabilir. Peki, Oyuncular İçin Klavye Önerileri nelerdir?

Uygun Fiyatlı Oyuncu Klavyesi Önerileri

Klavyelerin çoğu yurtdışı üretimli olduğundan dolar kuru üzerinden değerlendiriliyor. Bu nedenle son zamanlarda dolar kurunun çok fazla artması klavye fiyatlarını da vurmuş durumda. Şu anda 100 Türk Lirasının altında iyi bir oyuncu klavyesi bulabilmek çok zor. Redragon XENICA kablolu oyuncu klavyesi 97 TL yerine indirimle 70 TL’ye satılıyor. Game Maz FK serisinden iki klavyeyi ise indirimle 100 TL’nin altına bulabilmek mümkün. Ancak iyi ve kullanışlı bir klavye isteniyorsa fiyat aralığını biraz artırmak gerekiyor. Örneğin İnca mekanik hisli oyuncu klavyesi yanında fare ve mousepad hediyesiyle 105 TL olarak satışta. Redragon Wired oyuncu klavyesi 130 TL’den satışa sunulmuş. Redragon ASURA kablolu oyuncu klavyesi indirimle 165 TL’den satışa sunulmuş.

200 Türk Lirasının altına en kaliteli oyuncu klavyelerini bu şekilde sıralayabiliriz. Daha iyi bir kalite için ise daha fazla parayı gözden çıkarmak gerekiyor.

En Kaliteli Oyuncu Klavyeleri

Roccat Isku ışıklı oyuncu klavyesi sınırlı satış adediyle 260 TL fiyatında. Trust firmasına ait GXT 880 mekanik oyuncu klavyesi indirimle 287 Türk Lirasına satışa sunulmuş. Oyuncu klavyesinde en ileri kaliteyi isteyenler için Logitech firması öne çıkıyor. Firmanın G410 Atlas Spectrum oyuncu klavyesi 795 Türk Lirasından satışa sunulmuş. Klavye bir oyun severin istediği tüm özellikleri taşıyan kaliteli bir klavyedir. Klavyenin eksiği Türkçe karakterler içermemesidir. Mekanik tuşlu olan klavye 24 ay garantiyle satışa sunuluyor. Klavyede oyunlarda ya da bilgisayarı günlük işlerde kullanırken işe yarayacak kombinasyon tuşları mevcut olup, bunları kullanarak oyunlarda büyük bir hız kazanılabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here