Oyun Oynayarak Para Kazanmak Mümkün Mü?

0
318
oyun oynayarak para kazanmak mümkün mü

Oyun oynayarak para kazanmak mümkün mü? Herkesin hayali oturduğun yerden kolay bir şekilde para kazanmaktır. Ancak bunu oyun oynayarak yapmak bambaşka bir şey. Hem eğlenmek hem de para kazanmak? Oldukça şımarıkça bir istek gibi görünse de inanın bunu başaran binlerce insan var! Gelin hep  birlikte bunu nasıl yaptıklarına bakalım…

Oyun Oynayarak Para Kazanmak Mümkün Mü?

Öncelikle sorumuzun yanıtı evet, kesinlikle oynadığınız oyunlardan para kazanabilir ve bunu düzenli bir işe çevirebilirsiniz. Ancak bunun için yapılması gereken birçok şey var. Bunlar nelerdir, oyunlardan para kazananlar nasıl kazanıyorlar ve ne kadar kazanabilirim sorularına yanıt verelim…

Çağımızda iletişim v.b. işlemler tamamen dijitalleşti. Bunun getirisi olarak da insanlar artık oyun oynayanları izlemek için internet kafelere değil twitch, mixer, youtube gibi platformlara akın ediyor. Artık herkesin evinde interneti var ve basit bir akıllı telefon, tablet veya bilgisayar ile dilediğiniz oyunu canlı olarak izleyebilirsiniz.

Peki bu yayınlarını izlediğimiz kişiler tam olarak nasıl geçiniyorlar? Bütün gün oyun oynayan birisi gerçek işine nasıl zaman ayırabilir? Dostlar, bu yayıncılar tam da izlediğiniz yayınlardan para kazanıyorlar ve gerçek işleri oyun oynamak ve yayın yapmaktır. Peki bu nasıl mümkün olabiliyor?

Profesyonel bir oyuncuysanız, donanımınız ve internetiniz güçlüyse, canlı yayınlarda başarılı olabileceğinize inanıyorsanız o halde hem oyun oynayabilir hem de para kazanabilirsiniz. Peki bunu başarmak kolay mı?

Öncelikle ciddi sabır ve emek gerektiren bir işten söz ediyoruz. Sosyal medyada aktif paylaşımlar yapmak, sürekli yayında olmak ve en az bir veya birkaç oyunu profesyonel derecede iyi oynamak gerekiyor. İzlenebilir bir Twitch, Youtube veya Mixer yayını ortaya koyabilmek için güler yüzlü, etkileşimi yüksek, sorulara yanıt veren bir yayıncı kimliği oluşturmalısınız. Yani yayın açtım hemen izleyici gelsin şeklinde bir şey yok. Şu an popüler oyun yayıncılarının geçmişlerine bakıldığında uzun yıllardır yayın yaptıklarını görebilirsiniz.

Sizler de oyun oynayarak para kazanmak istiyorsanız bu gerçekten mümkün. Zor olsa da başaran birçok Türk yayıncı var ve oldukça iyi paralara kazanıyorlar. Birçoğu oyun yayıncılığını meslek haline getirmiş durumda. Sizler de onların arasına katılabilirsiniz.

Bol kazançlar!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here