Oyun Oynayarak Para Kazanmak Mümkün Mü?

0
166

Oyun oynayarak para kazanmak ile ilgili merak edilen tüm detaylar alt başlıklar halinde  bu yazımızda yer alıyor. Sizler de sevdiğiniz bir işe yaparken aynı zamanda para kazanmak isterseniz mutlaka yazımızı sonuna kadar dikkatli bir şekilde okuyun. İnternet, bilgisayar, akıllı telefon, giyilebilir teknolojik ürünler derken sanal dünya gerçek dünyaya iç içe geçmeye başladı. Uzun yıllardan beri bilgisayar oyunları dünya genelinde her yaştan insan tarafından oynansa da son yıllarda oyun oynamak aynı zamanda kazanç kapısı haline gelmeye başladı. Dünyanın farklı ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde de durumun farkında olan birçok insan hobisini mesleği haline getirmeyi başarıyor. Gelin şimdi hep birlikte oyun oynayarak nasıl para kazanılıyor detaylandıralım.

Oyun Oynayarak Para Kazanmak / Canlı Yayın

Youtube ve Twitch canlı yayın konusunda ön plana çıkıyor. Günümüzde birçok ünlü oyuncu tarafından Youtube ve Twicth üzerinden canlı yayınlar yapılmaktadır. Youtube üzerinden izlenme ve reklamlara tıklanma karşılığında para kazanılırken, Twitch yayınlarında ise izleyiciler tarafından maddi destekler de bulunulmaktadır. Ayrıca her iki platformda da yüksek izlenme ve takipçi sayılarına ulaşılması durumunda markalar ile iş birlikleri dahi yapılabilmektedir. Bunun için başarılı bir oyuncu olmanın yanı sıra izleyicilere keyifli anlar yaşatabilecek bir mizaca ihtiyaç duyuluyor.

Oyun Yazıları Hazırlayarak Para Kazanmak

Her geçen yıl bilgisayar ve oyun konsolları için birbirinden farklı türde oyun piyasaya sürülüyor. Oyuncuların bazı oyunlarda özellikle PvP türündeki oyunlarda rehber yazılara ihtiyaçları olmaktadır. Popüler oyunların rehber yazılarını hazırlayarak internet blogu haline getirmek de para kazanmak için uygulanabilir. Oyun oynayarak para kazanmak isteyen birçok kişi tarafından blog sitesi kurulduğu düşünüldüğünde ise bu alanda para kazanabilmek için ciddi bir emek verilmesi gerekiyor. Ancak kaliteli içerik ve istikrarlı içerik üreticiliği ile para kazancı sağlanabileceği unutulmamalıdır. Ayrıca alıntı yapmak yerini oyunları derinlemesine oynadıktan sonra detaylı rehber yazılar hazırlamak oyuncular için çok daha etkileyici olacaktır.

Oyunlarla İlgili Düzenli Videolar Hazırlamak

Oyun dünyası içerisinde oyuncuların yorumları oldukça büyük bir önem taşıyor. Oldukça büyük bir kitleye hitap eden oyun yorumcularının Youtube gibi platformlar üzerinden milyonlarca takipçisi olabiliyor. Sizler de oyunlar hakkındaki görüşlerinizi bireysel olarak aktarabileceğiniz gibi arkadaşlarınızla ortak videolar düzenleyerek oyunlar hakkında tartışma içerikleri üretebilirsiniz. Bu şekilde para kazanma noktasında kilit nokta eğlenceli ve dinamik videolar üretmektir. Aksi taktirde sizleri takip edecek bir kitleyi oluşturmak imkansız bir hal alacaktır.

E-Spor ile Oyun Oynayarak Para Kazanmak

Oyun oynayarak oldukça yüksek miktarlarda para kazanmak isteyenler için genel olarak e-spor dalı tavsiye edilmektedir. Her geçen gün büyük bir spor dalı haline gelmeye başlayan e-sporun takipçisi de hızla artış gösteriyor. Dünya genelinde milyonlarca insan tarafından canlı olarak takip edilen e-spor organizasyonları potansiyel kazanç fırsatını gözler önüne seriyor.

Bu şekilde para kazanabilmek için günlük rutin olarak antremanlar yapmayı göze almalı ve artık kendinizi gerçek bir sporcu olarak yaşamaya alıştırmalısınız. Dünyada birçok e-sporcu bulunmasına rağmen sadece kendini sürekli olarak geliştiren isimler ön plana çıkmayı başarabiliyor. E-spor alanında ilerlemek isteyenlerin öncelikle Türkiye’den veya başka ülkelerden e-spor kulüpleriyle görüşmeleri ve kendilerini takımda yer alabilmek için kanıtlamaları gerekiyor.

Oyun Gazeteciliği ile Para Kazanmak

Henüz teknoloji sitelerinde dahi yeni yeni trend haline gelmeye başlayan bir meslek ile karşı karşıyayız. Oyun konusunda kendisini geliştirmiş ve en az 4 – 5 oyunda profesyonel hale gelmiş kişiler oyunlar hakkında haberler, incelemeler, karşılaştırmalar ve yorumlar üreterek para kazanabiliyor. Sizler de bu alanda faaliyet gösteren dergi, gazete veya internet sitelerinin bünyelerinde oyun gazeteciliği alanında bir iş sahibi olabilirsiniz.

Başkalarının projelerinde çalışmanın yanı sıra kendi internet sitenizi de kurarak para kazanabileceğinizi unutmayın. Bunun için öncelikle sabırla üretmeli ve ziyaretçi kitlesi oluşturmak için kaliteli yazıların kaleme alınmasına önem verilmesi gerekiyor.

Oyun Videoları Hazırlayarak Kazanç Elde Etmek

Youtube ve Twitch canlı yayınlarına benzer şekilde videolar üzerinden de ciddi kazançlar elde edilebiliyor. Önceden çekilmiş oyun testleri, oyun incelemeleri ve oynanış videoları büyük bir ilgi görebilmektedir. Özellikle Youtube bünyesinde oldukça büyük kitlelere hitap eden oyun kanalları bulunmaktadır.

Unutmayın! Sevdiğiniz bir işi yaparak, bir gün bile çalışmak zorunda olduğunuz hissine kapılmazsınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here