Overwatch En Çok Karşılaşılan Sorunlar ve Çözümleri

Günümüzde piyasaya yeni çıkan oyunlarda bazı arızalar ya da problemlerle karşılaşabilirsiniz. Bu arızaların bilgisayarınız kaynaklı bir sorun olmadığından eminseniz ve kesinlikle oyundan kaynaklı bir sorun olduğunu düşünüyorsanız bazı sorular sorabilirsiniz. Bu sorunları sormanızı gerektiren oyunlardan birisi de overwatch oyunudur. Oyunda çıkan sıkıntılar yüzünden overwatch en çok karşılaşılan sorunlar ve çözümleri ile ilgili araştırma yapabilirsiniz. Oldukça geniş bir oyuncu kitlesine sahip olan bu oyun da gerek kalitesi gerek de eğlencesi ile insanları kendine çekiyor. Özellikle de sürüş keyfi birçok insanı bu oyunu oynamaya ve indirmeye itiyor. peki oyunda karşılaşılan sorunlar ve bu sorunların çözümleri nelerdir?

Oyun Yükleme Sorunu

Oyunu indirip oynamadan önce karşılaşabileceğiniz bu sorun oyun kaynaklı değil tamamen sizden kaynaklanan bir sorundur. Bu sorunda oyunu indiremezsiniz. Oyunu indirseniz dahi oynayamazsınız. Çünkü bazı durumlarda ekran kartınızın güncellenmesi yapılmamış olabilir. Bu güncellemenin yapılmadığı durumlarda oyunu indirmeniz veya yüklemeniz mümkün olmayabilir. Son güncellemeler ile ekran kartı da güncellemeye uğramıştır. Bu kartınızı belli özelliklere sahip olması ve yeni çıkan oyunları desteklemesi için güncellemeniz gerekecektir.

Oyunun Donma Sorunu

Donma problemi sadece günümüzde değil eskiden de oyun oynanırken yaşanan sıkıntılardan birisidir. Bunun temel sebepleri olabilir. Ancak donma probleminde sorun tamamen oyundan kaynaklanabildiği gibi tamamen sizden de kaynaklanabilir. Çünkü bazen internet bağlantınız ile ilgili bazı sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu durumda oyun ile ilgili herhangi bir sorun olmasa dahi bağlantınızın yavaşlığı ve kalitesizliği oyunu oynamanıza engel olup donabilir. Bunun oyundan kaynaklanan bir sorun olduğu zamanlarda ise yapmanız gereken oyununuzun kalitesinden biraz da olsa ödün vermektir.

Oyunun ayarlar kısmından giriş yaparak oyun kalitesini ya da görüntü kalitesini düşürebilirsiniz. Bu sayede oyununuzu donmadan oynayabilirsiniz. Bu sorun yine yukarıda da belirttiğimiz gibi ekran kartınız ile de ilgili olabilir. Çünkü güncellemeleri yapılmamış olan bir ekran kartı sizi çeşitli sorunlarla karşı karşıya getirebilir. Donma sorunu için üç farklı metot izleyebilirsiniz. Birincisi ağ bağlantınızın sağlam ve kaliteli olup olmadığına dikkat etmelisiniz. İkincisi oyun ayarlarından giriş yapıp oyunun görüntü kalitesini düşürebilirsiniz. Ki bunun temel sebebi yine ağ bağlantınızın kalitesizliği olabilir. Son ve üçüncü olarak da ekran kartınızın güncellemesine dikkat edip, eski sürüm ise güncellemesini yapmaktır. Tüm bunları yaptırdığınız takdirde oyunu donmadan rahatlıkla izleyebilirsiniz.

Tam Ekran Görüntü Problemi

Oynadığınız oyunun tam ekran olmasını isteyebilirsiniz. Ancak bazen oyununuz tam ekran olmayabilir. Bunun nedenleri arasında bilgisayarınızdan, ağ bağlantınızdan veya sizden kaynaklanan bir sorun ve neden yoktur. Tamamen oyunun içeriği ile ilgili olan bu sorunu oyunun ayarlar kısmından çözebilirsiniz. Oyunu oynarken çıkabilecek olan problemlere dikkat edip, bunları analiz ettiğinizde oyunu oynama şansınızın hala olduğunu göreceksiniz. Çünkü sorunlar halledilmeyecek sorunlar da değildir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here