Oddmar Son Dönemin En Popüler Türk Oyunu

5
1326
Oddmar Son Dönemin En Popüler Türk Oyunu
Oddmar en popüler Türk yapımı oyun. İki Türk mühendisin geliştirdiği uygulamaya Apple'dan ödül geldi.

Oddmar en popüler Türk yapımı oyun. İki Türk mühendisin geliştirdiği uygulamaya Apple’dan ödül geldi. App Store’da Editörün Seçimi listesine de girmeyi başaran Oddmar’ın hikayesi ise Viking isimli bir diziye dayanıyor.

Oddmar Hakkında

Akıllı telefonların revaçta olduğu dönemde; mobil platformlara dayalı olarak ortaya çıkan oyunlar da son derecede kaliteli bir seviyede yer alıyor. Türk oyun yapımcıları da bu konuda çalışmalar yaparak; etkili uygulamaları kullanıcılarına sunma konusunda geliştirmeleri gerçekleştirmektedir. Anadolu Üniversitesi içerisinde faaliyet gösteren Senri AB adlı firma; son zamanların gözde oyunlarından olan yerli Oddmar adlı uygulamayı kullanıcılarına sundu. 19 Nisan tarihinde ilk başta sadece iOS destekli telefonlar için kullanımda olan bu oyun; yakın zamanda Android işletim sistemine sahip olan telefonlara da aktarıldı. 19 TL gibi bir bedel ödenerek sahip olunacak olan bu oyun; kullanıcıların ilgisini çekecek türde de yer alacaktır.

4 yıllık bir çalışma sonrasında ortaya çıkan bir uygulama olarak kendini gösteren Oddmar; özellikle grafikleriyle dikkat çeken bir yapım olarak adından söz ettiriyor. Bu aşamada da 12 farklı dil seçeneği ile gündeme gelen Oddmar adlı oyun; aynı zamanda da Viking karakterinin kahramanlık dolu maceralarını içeren bir oyun olarak da görülüyor. İçerisinde yer alan 24 bölümün zorlukları da geçtikçe artıyor. Son derecede zorlayıcı bulmacalara sahip olan bir oyun olarak ifade edilen Oddmar; kullanıcılardan tam puan almış durumda yer alan bir uygulama olarak da görülüyor. Yazılımı için büyük çaba gösterilen bu oyun; verilen emeğin karşılığını verebilecek türde yer alan bir yapım olarak da görülüyor.

Tamamen el çizimi ile oluşan grafikleri ile Oddmar adlı karakteri yönlendirerek; maceradan maceraya koşma imkanı bu oyun ile beraber doğuyor. Viking dünyasının masalsı bir biçimde anlatıldığı bu oyun; Türk yapımcıların ortaya koyduğu etkili uygulamalardan bir tanesi olarak adından söz ettiriyor. Oyunun bir anlatıcı tarafından oynayanlara sağlanması da bu masalsı etkiyi bir adım öteye taşıyor. Arkasında mantarlar bırakarak ilerleyen ana karakter Oddmar; farklı bölümleri geçmekte sizden yardım alıyor. Karakterin bölümleri geçtikçe yeni özellikler kazanması ve bölümlerde kullanılabilir olması da bu oyunun daha da ilgi çekici olmasını sağlayan detaylar arasında varlık gösteren bir seçenek olarak adlandırılıyor.

Oyunu App Store üzerinden indir!
Oyunu Play Store üzerinden indir!

Oddmar Tanıtım Videosu

5 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here