Minecraft En Çok Karşılaşılan Sorunlar Ve Çözümleri

2
548

Minecraft En Çok Karşılaşılan Sorunlar Ve Çözümleri

Minecraft her ne kadar sistemsel olarak sizden çok bir şey istemese de yine de zaman içerisinde birçok hata verebiliyor ve sizlere sorun yaşatabiliyor. Bu sorunların en büyük nedeni düşük ram veya eksik, hatalı javalı kurulumdan dolayı oluşuyor. Minecraft en çok karşılaşılan sorunlar ve çözümleri ele alırken ilk yapacağımız işlem genel bilgisayar parçalarımızın yazılımlarını güncel tutmak ve donanımsal problemin olmadığını teyit etmek olacaktır.

Minecraft  Out of Memory Sorunu

Minecraft genel olarak ramden çalışan bir oyun olduğu için eğer yeterli rami oyuna ayırmazsanız ram sıkışması anında oyundan out of memory hatası alabilirsiniz. Bu durumda yapmanız gereken işlem oldukça basit öncelikli olarak oyunu kapatıp yeniden açın, açılma ekranından profilinize girin. Ardından açılan ekrandan memory kısmına cihazınızda var olan ram miktarına bağlı olarak daha yüksek bir değer girin. Benim kişisel tavsiye 6048’dir. Genel olarak minecraft 4-5 gb arası ram kullanır.

UCUZ MİNECRAFT PREMİUM HESAP SATIN ALMAK İÇİN TIKLAÜcretsiz Bedava Minecraft Premium Hesap 2020 Nasıl Alınır?

Minecraft  Oyun Açılmama Sorunu

Minecraft da en çok yaşanan sorunlardan bir tanesi de oyunun açılmamasıdır. Bu süreçte oyununuz siyah ekranda kalabilir, oyun kendi kendini kapatabilir veya oyun açıldığında yanıt vermiyor moduna girebilir. Bu durumdan kurtulmak için yapmanız gereken adımlar çok basit. Öncelikli olarak bu sorunun nedeni büyük ihtimalle yazılımsaldır. O yüzden ilk başta cihazınızın tüm yazılımlarını güncelleyin eğer oyun hala çökmeye devam ediyorsa ikinci adım olarak cihazınızda ki eski javayı kaldırarak en güncel java sürümünü sisteminize yükleyin. Eğer bu aşamada sorununuzu çözmezse oyunu komple silip yeniden yükleyerek var olan oyun dosyalarınızı doğrulayın. Bunların haricinde oyuna girişte çökme sorununuz devam ediyorsa oyuna giriş esnasında görev yöneticisinden oyunun sisteminizi ne kadar yorduğunu kontrol edin, eğer gereksiz bir kullanım olduğunu tespit ederseniz sorunu çözmeniz kolaylaşacaktır.

Minecraft  Hata 503 Sorunu

Minecraft oynayanların yaşadığı en büyük sorunlardan bir tanesi de hiç şüphesiz hata 503’dür. Bu hata alan bireylerin çok fazla endişelenmesine gerek yok çünkü bu hata internet bağlantınız ile oyunun sunucuları birbiri ile eşleşemediğinde ortaya çıkar. Eğer internet bağlantınız da herhangi bir problem yoksa bu sorun belirli bir süre geçtikten sonra kendi kendine düzelecektir. Eğer düzelmezse Mojang’ın web sitesine girip sorun bildiriminde bulunarak launcherinizin denetlenmesini sağlayabilirsiniz.

Minecraft  Genel Sorunlara Ne Neden Olur?

Minecraft gibi bir oyunda sürekli belli hatalar almanız gayet normal çünkü oyun yıllardır sistemde olsa da çalıştığı platformdan dolayı genellikle oynama ve çalışma sürece problemlidir. Bu yüzden birçok kullanıcı yer yer hiçbir ayarı değiştirmese bile belirli sorunlar ile karşı karşıya geliyor. Bu sorunlardan kurtulmak için oyununuzu her zaman güncel tutmaya özen gösterin. Ayrıca bilgisayar ekipmanlarınızın ve javanın güncel tutulması da yer yer sorun yaşamanızı engelleyecektir.

2 YORUMLAR

  1. Selamun Aleyküm benim PC SAMSUNG WİNDOWS 8 benim sorunum şu MİNECRAFT SAĞ TIKLIYORUM AMA GÖREV ÇUBUĞUNA SABİTLE YAZISI ÇIKMIYOR ÖRNEK AÇIK OLAN BİR UYGULAMA SAĞ TIKLIYOM GÖREV ÇUBUĞUNA SABİTLE CÜMLESİ DAHİL BİRÇOK YAZI ÇIKIYOR AMA MCYE SAĞ TIK YAPINCA BİR TEK PENCEREYİ KAPAT GELİYOR SADECE BUNUN ÇÖZÜMÜ NEDİR ACABA??

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here