Legend of Legends – LoL Benzeri Oyunlar

0
635

Hepimizin bildiği , hatta en az 1 kere oynadığı kimimiz için de hayatının oyunu olan Legend of Legends – LoL, Türkiye’de aktif olaran 1,2M oyuncusu olan MMORPG Tarzı oyunlarda lider durumda ve gönlümzüzün lideri aynı zamanda.
Yeni bir Legend of Legends – LoL tarzı oyun oynamak isteyen oyun sever arkadaşlarımız için bu listeyi düzenledik. Hemen başlayalım ;

1. Dota 2 ; 

Sanrıım bu listede dota 2 olmaz ise olmazdı. Dota 2 , Valve (Steam) Ekibi tarafından piyasa sunulmuş en köklü MMORPG oyunlarından yanlız birisidir. Arkasında bulunan Valve ekibinden güç alan Dota 2 , özellikle avrupa ülkelerinde fazlası ile yaygın durumda ülkemizde bilinsede fazla oyuncusu Legend of Legends’e göre bulunmamakta ama genede zirvelerde diye biliriz.
Dota 2 Oynanış olarak Legend of Legends göre biraz daha ağır ve kontrolleri zor olan bir MMORPG oyunudur.
Legend of Legends ‘ deki gibi 5’te 5 biraz zor. 🙂

2.Smite ;

Smite , Legend of Legends’den sonraki en fovori oyunum olabilir , nedenmi ?
Grafik olarak Legend of Legends’den daha fazla şey sunan oyun.
Geliştirilme ve pazarlanma acısında Hi-Rez Studios üstlenmektedir. Smite, Legend of Legends gibi 2/3D değilde direkt olarak 3D bir oyun yani karakterlerin hemen arkasından oynadığınız oyun size heycan ve oynayış olarak kesin olarak Legend of Legends’den daha fazla şey katmakta ve önermekteyiz. Oyunda yakın zamanda Türkçe dil desteği kaldırıldı , evet yanlış okumadınız kaldırıldı. neden kaldırıldı bir fikrimiz yok ama Türkçe olan oyun şuanda ingilizce olarak oynaya bilirsiniz.

3.Drakensang ;


Bigpoint tarafından geliştirilen ve piyasaya sunulan Drakensang ,Ülkemizde bir zamanlar çok popüler olan Drakensang , şuanda o kadarda bilinirliği yok.
Oyuna başladığınızda size 4 sınıf(Büyüçü , savaşcı , okcu ve teknisyen) sunan oyun , grafik , animasyonlar ve savaş sırasındaki verdiği atmosfer kesinlikle görülmeye değer.
Sürekli etkinlik ve süpriz ödüller ile her zaman güncel olan oyunu bir Legend of Legends sever iseniz size önerebilirim.
Oyunda Legend of Legends’deki gibi Rün , Yükseltile bilir itemler ve ek olarak level , level olarak ilerlediğiniz bölümler mevcut ve sürekli olarak aktif bir duello arenasıda mevcut.
Kesinlikle bir göz atmanızı tavsiye ederim.

4.Mobil Legends ;


Bir Legend of Legends oyuncusu iseniz ve bilgisayar başında olmadığınız zaman oyunu oynama isteginiz olabilir.
Böyle bir durumda Mobil Legens devreye giriyor , Mobil Legends mobil marketlerden indire bileceğiniz ve telefondan oynaya bileceğiniz MMORPG oyunu. Bire bir Legend of Legends’in aynısı olduğunu söylemem doğru olur sanırım.
Legend of Legends’daki gibi 3 koridor ve aynı item , rün düzenini taşıyan oyun şuanda mobilde lider durumda. Şangay Moonton Technology tarafından geliştirilen ve yayınlanan Mobil Legends bir Legend of Legends sever olarak mobil tarafta oynaya bileceğiniz güzel bir oyundur.

5.Vainglory ;


Vainglory, iOS, Android ve PC için Super Evil Megacorp tarafından geliştirilen ve yayınlanan oyun. Bana göre potansiyel olarak bir Legend of Legends ‘ in en büyük rakibidir.
Tüm platforumları destekleyen oyun. Hızlı oynanışı ve mantıklı heroları ile dikkat cekmekte.
Vainglory , bir Legend of Legends ‘ e göre oynanışı biraz daha basıt ve öğrenmesi kolay diye biliriz. Bir anda oyun bite bilir yada tüm itemlerinizi tamamlamış olabilirsiniz.
Bu tür bir oyun akışını seven oyun severlere tavsiye edebiliriz.

Bu makalemizde bir Legend of Legends Tarzı 5 Oyunu inceledik , bu oyunları oynadı iseniz veya tavsiyeniz var ise yorum olarak belirtmeyi unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here