League of Legends 9.5 Yaması ile ilgili detaylar

0
710
League of Legends 9.5 Yaması ile ilgili detaylar
League of Legends geliştiricileri, en son güncellemenin ilk trendlerinden sonra 9.5 yamasının nereye gideceği konusunda fikir verdi, oyunun gelişebileceği sinyallerini veriyor.

League of Legends Riot Games yaklaşmakta olan Yama 9.5 ile ilgili yeni detayları açıkladı

League of Legends geliştiricileri, en son güncellemenin ilk trendlerinden sonra 9.5 yamasının nereye gideceği konusunda fikir verdi, oyunun gelişebileceği sinyallerini veriyor.

9.4 güncellemesi 21 Şubat’ta yayımlandı ve Urgot gibi şampiyonları dengelemek, üst şeridinin metasını temizlemek ve zayıf işaretçi öğelerine çözüm aramaya devam etmek için oyunda bir takım değişiklikler yaptı.

League of Legends’ın yeni Oynanış Gündemi yazısı paylaşıldı. 9.4 Yaması’na dair görüşlerin ve 9.5 hakkında kısa bir bilgilendirmenin olduğu bu yazı oyunun resmi internet sitesi üzerinden sihirdar ile buluştu. Hemen aşağıdan Oynanış Gündemi’nin yeni yazısını okuyabilirsiniz.

League of Legends 9.5 Yaması ile ilgili detaylar

9.5 daha basit bir yama olacak

Muhtemelen 9.5 epeyce düz ve nispeten küçük bir yama olacak. Bu yamayla şampiyon dengesine yönelik bazı değişiklikler gelecek; ancak oyun sistemlerini (son zamanlarda kritik vuruş eşyalarına getirdiğimiz değişiklikler gibi) büyük ölçüde değiştirmesini şimdilik beklemiyoruz. Ayrıca ödül sistemi iyileştirmeleri üstündeki çalışmalarımız devam ediyor. Gerçi bunlar muhtemelen 9.6’da oyuna gelecek.

9.4’e dair bazı ilk izlenimler

Buradaki düşüncelerimiz yama çıktıktan birkaç saat sonra yazıldı. Dolayısıyla bazı şeyler sonraki birkaç gün içinde biraz daha netleşmiş olabilir.

  • Azir ve Rek’Sai – İkisi de görece olarak düşük oynanma oranlarına sahip. Bu nedenle değişikliklerden sonraki durumlarını hemen değerlendirmek epey zor. Yine de ikisinin de gücü önemli derecede artmış gibi görünüyor. Bunun dışında bir şey söylemek için henüz çok erken.
  • Kai’Sa – Şampiyona getirdiğimiz tek değişiklik, önerilen eşyalarını güncellemekti. Buna rağmen performansının yama sonrasında arttığını gözlemledik. Bu, bize denge durumunu ölçmede bir şampiyonun potansiyel performansıyla ortalama düzeyde nasıl oynandığı arasındaki farkın ne kadar büyük olabileceğini hatırlattı. Etkili oynanış ve eşya dizilimlerinin nasıl sonuçlar verebileceğini hesaba katmak önemli. Ayrıca, oyuncuların bu dizilimleri kendi başlarına keşfetmelerine yardımcı olmamız gerekiyor.
  • Urgot – Beklediğimiz gibi gücünün önemli bir bölümünü kaybetti. Değişikliklerin yerine oturması için hâlâ bir yama beklemeyi planlıyoruz. Muhtemelen 9.6’da farklı yönlerini güçlendirmeye yöneleceğiz. Tabii tüm bunlar Urgot’un bu dönemdeki performansına bağlı.
  • Yenilmez – Bu kadar kısa bir süre içinde durumunu değerlendirmek epey zor; fakat rünü kullanan bazı şampiyonların, eskisine kıyasla çok daha iyi performans gösterdiğini gözlemledik (örn. Riven, Olaf, Irelia). Erken izlenimlerimize göre, diğerleri değişiklikten ya hiç etkilenmedi ya da biraz daha kötü durumda (örn. Tryndamere, Darius, Master Yi). Günün ilerleyen saatlerinde rünün gücü hakkındaki fikirlerimizin netleşeceğini düşünüyoruz. Sonrasında, ne tür ek çalışmaların gerektiğine karar verebileceğiz. Eğer rün çok güçlüyse, her bir yükün sağladığı değişken kuvvet miktarını azaltmamız olası. Tabii bu, rünün kullanıcılarının hangi alanlarda aşırıya kaçtığına bağlı. Yenilmez’in, yetenek gücü kullanan şampiyonlarda etkili veya aşırı güçlü olup olmadığı henüz net değil; çünkü yeterli sayıda oyuncu rünün yeni halini, eski halinin verimli olmadığı şampiyonlarda denemedi. Benzer şekilde, rünün nişancılar için iyi bir tercih olup olmadığı henüz kesin değil; ancak konu hakkındaki düşüncelerimizin yakında netleşeceğini tahmin ediyoruz.

League of Legends İndir

League of Legends 9.5 Yaması ile ilgili detaylar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here