Küçük Çocuklar İçin Alınabilecek Oyunlar

0
297

Çocuklarda kişisel gelişimin desteklenmesi açısından küçük çocuklar için alınabilecek oyunlar uygun fiyat tarifesinden satışa sunuluyor. Her yaş grubundaki çocuklara hitap eden eğlenceli ve öğretici oyunlar sayesinde çocuklarda zeka gelişim, fiziksel ve ruhsal gelişim sağlıklı bir şekilde destekleniyor. Bu sayede çocukların hayatın her alanında başarılı olması sağlanıyor.

Küçük Çocuklara Hitap Eden Eğlenceli Oyunlar

Küçük çocuklara hitap eden popüler oyunlardan biri Can Kulağı oyunudur. Oyundaki temel amaç, sunulan yönergelere uygun alternatif çözüm ve iletişim seçenekleri keşfedilerek bu sayede uygun stratejiler üzerinden başarının sağlanmasıdır. Keyifli oyun süreci ve sonunda sözel olarak sunulan yönergeler bazından hareket edilmesi, gerçekleştirilen eylemlere odaklanılması, mantık çerçevesinde fikirlerin üretilebilmesi, tecrübelerden ders alınabilmesi, ekip halinde aktif olunabilmesi, başarılı stratejiler oluşturulabilmesi ve iş birliği halinde hareket edilebilmesi gibi birçok kazanımlar elde ediliyor.

Takım ölçer oyunundaki temel amaçsa, oyunda yer alan grubun tempolu olması, birbirine karşı ısınması ve değişik niteliklerin keşfedilmesidir. Takım ölçer oyununda oyuna katılan grupların kısa sürede tanışması ve kaynaşması sağlanır. Oyun sürecinde ve sonunda ekip olarak oyuncuların birbiriyle kaynaşması, sinerji oluşturulması, faydalı fikirler oluşturulması, sürecin kontrol edilmesi, koordineli bir şekilde eylem gösterilmesi gibi kazanımlar sunuluyor.

Bahtına Ne Çıkarsa

Özellikle son dönemlerin en gözde çocuk oyunlarından olan Bahtına Ne Çıkarsa oyunundaki temel amaç, değişik engeller karşısında duyarlılığın kuvvetlendirilmesi, yaratıcı özeliğinin pekiştirilmesi ve grup anlamında hareket edilmesinin sağlanmasıdır.

Oyun süreci ve sonunda sunulan yönergeler bazından hareket edilmesi, grup içeriğinde sunulan sorumluluğun eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesi, değişik fikirlerin dinlenerek kendi fikirlerinin dile getirilmesi, ekip arkadaşlarıyla kusursuz bir şekilde işbirliği içerisinde bulunulması, takım olarak çalışabilme ve son olarak koordineli bir şekilde hareket edilmesi gibi kazanımlar sunuluyor.

Açmaca

Küçük çocuklara hitap eden Açmaca oyunundaki temel amaç, oyuna katılan bireylerin dikkatlerinin toplayarak oyuna odaklanması, takım arkadaşlarıyla kusursuz bir şekilde koordineli bir biçimde hareket etmesinin sağlanmasıdır. Oyun süreci ve sonunda oyuna odaklanabilme, dikkatini toplayabilme, koordineli bir biçimde hareket edebilme, zamanı kontrol edebilme ve kusursuz bir şekilde strateji oluşturabilme gibi kazanımlar aktarılıyor. En iyi çocuk oyunları oyuncak mağazalarından ekonomik fiyat tarifesinden satın alınabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here