Hangi Oyunlardan Para Kazanılabilir ?

0
545

Oyun sektörü son yıllarda en çok gelişen sektörlerden biridir. Her yaş grubuna hitap eden oyunlar son yıllarda önemli bir gelir kaynağı olmaya başladı. Hangi oyunlardan para kazanılabilir Dünya üzerinde milyonlarca insan online oyun oynayarak para kazanmaya başladı. Bu sektör üzerinden sadece oyun oynayarak para kazanmak mümkündür.

Oyun Sporu

Oyun sektörü son yıllardaki gelişimiyle bir e-spor haline geldi. İnsanlar kendilerine e-spor altında lisanlar çıkartarak profesyonel takımlarda oyun oynama fırsatı elde ediyor. Profesyonel takımlar ile oyun turnuvalarına katılıp kendinize ek gelir elde edebilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz. Seviyenizi belli düzeylere getirerek aylık kazancınızı artırabilirsiniz. Şuan ortalama seviyede bir oyuncu aylık 300-500 TL arası net gelir elde edebilir. Oyunları ister bilgisayara yükleyerek isterseniz internet sitesi üzerinden online oynayabiliyorsunuz. Fakat bilgisayara indirilen oyunlardan ziyade online sitelerden kazanabileceğiniz kazanç daha düşük olacaktır. Online oyun oynayan bir oyuncunun aylık kazancı ayda ortalama 250 TL’yi geçmeyecektir.

Oyun Oynarken Para Kazandıran Oyunlar Hangileridir?

Twich oyunu, online oyun oynarken para kazandıran oyunlar arasında gelir, Twich oyuncuları oyun oynarken yaşanılanları diğer oyuncularla paylaşmak adına canlı yayın yapar, oyuncunun canlı yayınına abone olan kişi başına oyuncu 5 dolar kazanır. Abonelerin yanı sıra oyuncular size destek olmak isterse bağış adında para gönderirler çok izlenen bir yayıncı olursanız, sporsorluk bile alabilirsiniz.

League of Legends oyunu da para kazandıran oyunlar arasında yerini alıyor. Başarılı oyuncularına aylık 8-12 bin TL arası para kazandıran oyun, takımlar halinde oynanıyor ve e-spor lisansına sahip olmanız gerekiyor. Sadece takım olarak değil bireysel oyuncu olarak da bu oyundan para kazanmak mümkündür.

Counter Strike: Global Offensive oyunu ise senelerdir popülerliği azalmayan bir oyundur. ”steam” üzerinden counter oynayarak da para kazanabilirsiniz. Dota 2, Knight Online oyunları da para kazandıran oyunlar arasındadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here