Grand Theft Auto V – GTA 5 Benzeri Oyunlar

0
1395

Ülkemizde ve Dünyada oyun dünyasını kasıp kavuran , fanları tarafından deliler gibi oynayan ve eski oyunları ile nerede ise gençliğimiz de yeri olan serinin son oyunu Grand Theft Auto V, Rockstar North tarafından geliştirilen ve Rockstar Games tarafından yayımlanan açık uçlu aksiyon-macera tarzı oyun. Peki Bir Grand Theft Auto V sever olarak başka ne tür oyunlar var ? , Hemen bakalım.

1.Watch Dogs 2

Watch Dogs 2, Ubisoft Montreal tarafından geliştirilen ve Ubisoft tarafından yayınlanan bir aksiyon-macera ve açık dünya oyunudur.

Grand Theft Auto V ‘ e göre görev ve aksiyon tabanlı olarak ilerlemekte.
Mükemmel araçlar ve Lüks şehir hayatı göz doldurmakta.
Özellikle Watch Dogs 1 ile başlayıp çok sevilen oyun. Bir bilgisayar korsanının hayatı ve görevleri üzerinden şekillenmekte.
Arabaları , Trafik lambalarını , Bankaları , güvenlik kameralarını ve hatta cep telefonlarını Hack ederek gerçek bilgilere erişebilir. Kontrol edebilirsiniz.

Aksiyonu bol , macerası çok olan oyunu açık dünya olarak ve seri olarak önermekteyiz.

2.Just Cause 3

Just Cause 3, Avalanche Studios tarafından geliştirilen ve Square Enix tarafından yayınlanan açık dünya aksiyon-macera , açık dünya oyunudur.

Özellikle Just Cause 2 ile sevilen ve bunu serinin 3.oyunu ile taçlandırmakta.
Şüphe yok ki aksiyon ve macera olarak Grand Theft Auto V ‘ den daha dolu ve hareketli bir oyun , Kocaman bir haritada özellik ile düşmanlar ve haydutlar ile mücadele ediyorsunuz.

Karakterinizin üzerinde yüksek teknoloji aletler ve ekipmanlar mevcut bunları kullanarak düşmanları daha kolay alt edebiliyorsunuz.
Yüksek ve kaliteli grafiklere sahip oyunda açık bir dünya , araçlar , hava araçları , deniz araçları ve bir çok ek dlc ile gelen araçlar mevcut.
Aksiyonu bol ve hızlı gelişen bu oyunu , Grand Theft Auto V sever iseniz kesinlikle önermekteyiz.

3.Red Dead Redemption 2

Her sabah aile büyüklerimizin izlediği o efsane Kovboy dizisini hatırladınmı ? , işte bu oyunun oyun versiyonu.

Red Dead Redemption 2, Rockstar Studios tarafından geliştirilen, Rockstar Games tarafından ise yayınlanan Western temalı aksiyon-macera türü video oyunudur. 2010 yılında çıkan Red Dead Redemption’ın bir kaç yıl gerisinde geçen oyun Red Dead serisinin üçünçü oyunudur.

Grand Theft Auto V ile aynı firma ve geliştiriciler tarafından geliştirilen oyun dinamikler tarafında size pekte yabancı gelmeye bilir.
Mükemmel aksiyon dolu atmosferi ve her han ortalığın karışabileceği oyun size her an tedirgin etmekte.

Konsol tarafında gecen yıllarda çıkan oyun , konsol oyuncuları tarafından fazlası ile beklendi ve sevildi ve daha gecen aylarda Bilgisayar tarafında gecen oyun , Konsolda olduğu gibi Bilgisayar oyuncuları tarafından da beğenildi.
Rockstar web sitesi üzerinden satın alıp oynaya bileceğiniz oyun kesinlikle A++ seviye bir oyun. Grand Theft Auto V sever iseniz kesinlikle önermekteyiz.

4.Assassin’s Creed: Origins

Sanırım Assassin’s Creed serisini bilmeyen oynamayan yoktur. Assassin’s Creed: Origins ‘ de bu serinin en son çıkan 2. oyunu özellikle bunu önerme sebebimiz fazlası ile geniş ve sonsuz bir oyun macerası yaşatan oyun. Özellikle atmosferi ve grafikleri ile sizi o eski Mısır tarihine götürmekte.

Assassin Creed Origins, Ubisoft Montreal tarafından geliştirilen ve Ubisoft tarafından yayınlanan bir aksiyon-macera ,açık dünya oyunudur.

Eski dinamiklerini ve oynanışını bu oyun serisinde koruyan Assassin’s Creed: Origins, Hikaye tabanlı Açık dünya ve Fantastik türden bir oyun.
Kendi ekibinizi ve size sadık hayvanları toplaya biliyor ve görevler esnasında bunları kullanabiliyorsunuz. Her an her yerde çıkabilecek bir macera bulunan oyun. Sonu olmayan ve 200+ Saat oyun süresi garantilemek de

5.The Witcher 3

The Witcher 3 : Wild Hunt, CD Projekt RED tarafından geliştirilen, Namco Bandai Games tarafından ise yayımcılığı yapılan üçüncü şahıs nişancı türü rol yapma oyunudur.

Assassin Creed Origins ‘ e kanınız kaynadı ise The Witcher 3 de kesinlikle sevebileceğiniz bir oyun Assassin Creed Origins ‘ e göre biraz dah RPG (rol yapma) tarzına kaçmakta. Farklı tür yaratıklar ve eski mitoloji hikayeleri ile beslenen oyunun aksiyon ve sunduğu 150+ Saat oyun süresi de oyunun içeriğinin bolluğunu anlatmakta. Grafik olarak halen üst düzey bir deneyim sunmakta ve halen donanımları zorlamakta.

Oyun içerisinde size sunulan atmosfer ve özgürlük ve be açık haritada her an her yerinde kopa bilecek fırtınalar. Sizi oyundan koparmıyor sürekli olarak bir yerlere sürüklemekte.

Eyer bir Grand Theft Auto V sever iseniz The Witcher 3 kesinlikle seveceğinizden emin olabilirsiniz.

Bu makalemizde Grand Theft Auto V benzeri 5 oyunu sizlere tavsiye ettik. Sizinde bir öneriniz var ise bizim ile yorum bölümünden lütfen paylaşın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here