Fortnite En Çok Karşılaşılan Sorunlar ve Çözümleri

0
527

Fortnite En Çok Karşılaşılan Sorunlar ve Çözümleri

Günümüzün en çok oynanan savaş oyunları arasında yer alan Fortnite oyunu çok hızlı değişip gelişiyor. Bunun temel nedeninin ne olduğu tam olarak bilinmese de oyunun sahip olduğu kitleyi arttırmak ve oyun kalitesini arttırmak gibi geliyor. Ancak bu hızlı değişim ve gelişim beraberinde birçok hatayı da getirebilir. İşte Fortnite en çok karşılaşılan sorunlar ve çözümleri sorusu ile bu anda karşılaşıyor ve çözüm yolları üretmeye çalışıyoruz. Oyun şu an en çok oynanan savaş oyunlarından birisi olarak dikkat çekiyor. Bu özelliğinden dolayı da çok geniş bir kitleye hitap ediyor. Bu kitle oyundan memnun olsa da oyun yöneticileri sürekli geliştirici ve değiştirici bazı özellikleri oyuna monte etmeye çalışıyor. Haliyle bazı oyuncular da bu değişime ayak uyduramıyor ve bazı sorunlar ile karşılaşıyor. Peki, bu sorunlar neler ve bu sorunların üstesinden gelmek için nasıl bir yol izlenebilir?

Fortnite Açılmama Sorunu Nedir?

Oyun ile ilgili açılmama sorunları oldukça sık karşılaşılan ve güncel bir sorundur. Bu soruna kaynaklık eden birçok unsur bulunabilir. Bu farklılık nedeniyle de farklı çözüm yolları da vardır. Bu sorunu çözmedeki birinci yol sorunları giderme tuşudur. Yani programınızı indirdikten sonra ayarlara giriş yapmalısınız. Ayarlara giriş yaptıktan sonra da sorunları gider tuşuna tıklayabilirsiniz. İndirmeniz gereken program ise Epic Games olarak isimlendirilen bir programdır. Bu yaptığınız işlem sonucunda sorununuz büyük ihtimalle çözülecektir. İnternet ortamında bulunan bazı denetleme programlarını indirerek bilgisayarınızdaki programların güncel olup olmadığına da dikkat edebilirsiniz. Çünkü yukarıda da bahsettiğimiz üzere oyun kendini çok hızlı değiştiriyor ve güncel hale geliyor. Bunun üzerine güncelleme yapmayı unuttuğunuz bir program veya data varsa oyunun açılmasını engelleyebilir. Bu çözüm yollarını uygulayarak oyunun açılmasını sağlayabilirsiniz.

Fortnite Kuyruğa Alındı Ne Demek Ve Nasıl Çözülür?

Oyun ile ilgili olarak ortaya çıkabilecek diğer bir sorun da kuyruğa alındı hatasıdır. Aslında oldukça basit bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü çoğu kişi depolama alanına bakmadan oyunu indirmeye çalışıyor ve gerekli alan olmadığı için bu hata ile karşılaşıyorlar. Yani aslında bilgisayarda yeterli alan ya da boş alan olmadığı için oyunu indirmekte problem yaşıyorlar. Ve bunu bilinçsizce yapıyorlar. Bunun için oyunu yüklediğiniz yerde en az 40 GB boş yer olması gerekiyor ki oyunun tüm verileri ile inebilsin. Bilgisayarınızda bazen fazla yer kaplayan dosyaları veya unuttuğunuz dosyaları silebilirsiniz. Bu sayede oyun için yeterli olan alan da açılmış olacaktır.

Eşleştirme Sorunu Kimden Kaynaklanır?

Eşleştirme sorunu tamamen oyundan kaynaklanan bir sorundur. İnsanlar çoğu zaman kendilerinden kaynaklandığını düşünse de bu oyun çoğunlukla hatta neredeyse her zaman oyunun maç eşleştirme sisteminden kaynaklanan bir sorundur. Bunun çözümü için tekrar deneyebilir veya oyunu baştan tekrar açabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here