Fortnite Benzeri Oyunlar

0
796

Fortnite , son yıllarında en iyi çıkış yapmış oyunlarından biri olabilir sanırım, Fortnite Epic Games ve People Can Fly tarafından geliştirilen, Epic Games tarafından yayınlanan bir co-op, sanal, online hayatta kalma , battle-royale oyunudur.
Görsel yapısı , hızlı dinamikleri , paster dokuları ile sempati kazanan oyun güncel olarak dünyada lider durumda diye biliriz. Peki Fortnite benzeri hangi oyunlar var ? hemen bakalım.
1.PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG) ;
Bu listede namı değer “pubci” olmaz ise olmazdı sanırım.
PlayerUnknown’s Battlegrounds , Fortnite benzeri battle royale türü bir oyundur ve aynı zamanda Fortnite ile aynı oyun motorunu (Unreal Engine ,Epic Games) kullanan oyun. Bu bakımdan bir birine bazı konularda benzemekte. Mobil marketlerde bulunan oyun. Şuanda piyasada en iyi cıkış yapan ve en cok satan oyun konumunda , Fortnite ‘ e göre biraz daha ağır ve ciddi ilerleyen oyun gercek silahlar ve efektler ile anlık aksiyonu hissettiriyor. Steam üzerinde satışta olan oyun bahsettiğimiz gibi mobil marketlerde ise ücretsiz bir şekilde telefondan indirip oynaya bilirsiniz.
3 Farklı (Sürekli güncellenen) harita ve bir çok oyun modunu barındıran oyun. Sürekli olarak etkinlikler ve güncellemeler ile canlı , tek kötü yanı biraz sisteminizi yora bilir. Oda nazarı olsun diyelim.

2.Apex Legends ;

Apex Legends, Respawn Entertainment tarafından geliştirilen ve Electronic Arts. tarafından yayınlanan, ücretsiz bir Battle Royale oyunudur. Titanfall ile aynı evrende geçen oyun, Microsoft Windows, PlayStation 4 ve Xbox One için 4 Şubat 2019’da piyasaya sürüldü.
PlayerUnknown’s Battlegrounds gibi ciddi ve daha yavaş ilerleyen bir oyun ama Fortnite gibi bir dinamikmi istiyorsunuz. Tam arası var oda Apex Legends , Apex oyun içerisinde barındırdığı bir çok silah eklenti ve farklı karakter özellikleri ile oyuna renk katmakta , bu yıl cıkan oyun origin üzerinden ücretsiz bir şekilde edine bilirsiniz.
Oyun içerisinde bir den fazla karakter mevcut ve bu karakterlerin oyun içerisinde farklı özellikleride mevcut.
Nitekim Apex , PlayerUnknown’s Battlegrounds ‘e göre daha az sistemi yormakta ama öğrenmeside biraz zaman alacaktır.

3.Call of Duty: Black Ops 4 ;

Sanrıım Call of Duty ismini görünce şaşırmış olabilirsiniz , evet Call of Duty: Black Ops 4.
Treyarch tarafından geliştirilen ve Activision tarafından yayınlanan çok oyunculu Call of Duty: Black Ops 4. 4.Serisinde Battle-Royale moduna yer verdi. Büyük haritası hızlı oynanaşı ve oyun içerigi çeşitliliği ile dikkat ceken Call of Duty: Black Ops 4 , özellikle grafikleri ile dikkat cekmete. Yüksek düzey grafikler barındıran oyun fazlası ile göz almakta. Aynı zamanda Call of Duty: Black Ops 4 satın aldığınız zaman sadece battle-royale modunu değil , tek oyunculu modu , takım savaşı , son hayatta kalan gibi bir çok oyun modu , harita ve karakter ceşitliliğide mevcut.
Bilgisayarınız yeterli ve cüzdanınız tam ise kesinlikle önermeteyiz.

4.H1Z1: King of the Kill ;

Z1 Battle Royale, Daybreak Game Company tarafından geliştirilen ve yayınlanan ücretsiz bir savaş royale oyunudur. Oyun ilk çıkış etabında H1Z1 olarak hem hayatta kalma ve Battle – royale modu olarak cıkış yapmış ama aradan gecen 1 yıl sonra oyun ikiye ayrılarak H1Z1: King of the Kill ve H1Z1 Just Survive olarak 2 farklı oyun olarak ayrıldı.
H1Z1: King of the Kill sadece Battle – royale modunu barındıran oyun. Hayatta kalma ve battle – royale oyun modunun atası diye biliriz.
Steam üzerinden ücretsiz edine bileceğiniz oyun , kolay oynanışı , hızlı akışı ve takım modları ile kesinlikle denenmesi gereken bir oyun. Çok fazla güncelliği ve bilirliniği kalmasada oynanmaya değer.

5.Call of Duty: Mobile ;

Listede bir Call of Duty oyununa daha yer verdik.
Tencent Studios(Pubg Geliştiricileri) tarafından geliştirilen ve Android ve iOS için Activision tarafından yayınlanan, ücretsiz oynanan bir first-person shooter oyunu.

Call of Duty: Mobile , içerisinde barındırdığı Battle-royale modu , takım savaşları , hayatta kalma gibi modlar sayasında fazlası ile çeşitli ve güncel bir oyun , yeni cıkış yapan oyun şuanda mobil oyun listelerinde zirvede.
Yeni silahlar , yeni tür haritalar ve hızlı oynanışı ile aksiyonu biraz daha körüklemekte.
Takım arakdaşlarınız ile oynaya bileceğiniz oyun , mobil telefonlarıda çok fazla zorlamamakta.
Zorlamadğı için grafikleri kötü anlamına gelmiyor. Call of Duty: Mobile Grafik olarak şuanda mobil tarafında oynana bilecek en iyi oyunlardan biri kesinlikle.
Mobilde aksiyonu bol , battle-royal modu olan bir oyun istiyor iseniz kesinlikle Call of Duty: Mobile indirip denemelisiniz

Bu makalemizde Fortnite benzeri 5 oyunu inceledik ve tavsiye ettik. Sizinde bir tavsiyeniz var ise yorum yapabilir bizim ile paylaşa bilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here