Fornite vs. PUBG – Hangi Oyun Daha İyi?

0
504
fornite mi pubg mi hangisi daha iyi

PUBG mi Fornite mi? Hangi oyun daha iyi, hangisini oynamalıyım diye soranlar için Fortnite ve PUBG karşılaştırması yapalım. Detaylarıyla hangi oyunun hangi özelliği daha iyi görelim…

Battle Royale serüvenini başlatan oyun PUBG’dir. Daha öncesinde benzer denemeler olsa da başarısızlıkla sonuçlanmıştı. Ancak Kore yapımı bir oyun olan ve Steam üzerinden 80 TL’ye satılan bu oyun fiyatına rağmen hem ülkemizde hem de yurtdışında çok sevildi. Peki PUBG’mi daha iyi Fornite mi?

Öncelikle iki oyunun ilki Fornite ücretsizdir, PUBG ise 80 TL’ye Steam üzerinden satılır. Fornite’yi sitesinden indirerek direk serverlere bağlanabilirsiniz. Oyun şirketi oyun için satın almalardan para kazanmaktadır. PUBG’de Steam serverleri kullanılır. Oyuna henüz başlamamış olanların ilk bilmesi gereken fark budur.

Ardından oyunların grafiksel farklarını inceleyebiliriz. PUBG çok daha gerçeğe yakın bir oyun deneyimi sunar. Fornite’de ise çizgi film havasında bir oyun deneyimi vardır. Bu tamamen kişinin kendi zevkine bağlıdır. Şahsen her iki oyunu da oynamış biri olarak benim grafiksel olarak daha çok hoşuma giden oyun PUBG olmuştur. Ancak daha genç yaştaki oyuncular için Fornite daha ilgi çekici gelebilir. Her iki oyunun güncel inceleme videolarını izleyerek kendi kararınızı verebilirsiniz.

Aksiyon… Herkesin battle royale oyunlardan beklediği yegane şey budur. Devamlı bir savaş halinde olayım, sürekli çatışayım ve düşmaları alt edeyim! Böyle aralıksız bir deneyim yaşamak için benim gördüğüm kadarıyla Fornite daha iyi bir seçim olacaktır. PUBG daha sakin ve yavaş ilerleyen bir oyun. Scholl gibi alanlarda savaş oyunun başlarında başlasa da haritalar çok büyük ve birçok bölgeye kimse gitmiyor bile. Fornite haritaları PUBG haritalarına göre daha küçük, haliyle oyuncular daha sık karşılaşıyorlar ve daha fazla savaşıyorlar. PUBG’de daha fazla savaşmak istiyorsanız haritada araçlarla arama yapmak ve rakiplerinize kendinizi belli etmek zorunda kalabiliyorsunuz.

Fortnite mi PUBG mi kesin bir karar vermek zor, oyunların konusu aynı olsa da oyuncu kitlesi, beklentileri ve yaş ortalaması çok farklı. Bu nedenle hazır ücretsizken öncelikle Fornite’nin denenmesini öneririm, eğer bu oyundan keyif almazsanız o zaman PUBG’yi satı alabilirsiniz.

İyi oyunlar!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here