Failed to initialize STEAM Hatası Nasıl Çözülür?

0
3094
failed to initialize steam pubg hatası nasıl çözülür

Failed to initialize STEAM hatası nasıl çözülür? Tüm detaylarıyla birlikte yazımızda…

PUBG oyuncularının başını ağrıtan sorunlar tükenmek bilmiyor… Şimdi de Steam’a bağlanmada sorun yaşıyoruz. Failed to initialize Steam uyarı mesajıyla karşımıza çıkan bu sorun nasıl çözülür…

PUBG giderek kendini geliştiren ve eksiklerini sürekli kapatan popüler bir oyun. Steam üzerinden oynanan bu battle royale oyununda yine Steam serverlerini kullanıyoruz. Ancak oyundaki hatalar bir türlü bitmek bilmiyor ve bu seferde Steam’a bağlanırken sorun yaşıyoruz. Bu yazıda PUBG girişi ekranında karşımıza çıkan ve oyuna hiçbir şekilde giriş imkanı vermeyen “Failed to initialize STEAM” hatası nasıl çözülür buna değineceğiz.

Hata bize Steam’e bağlanılamadığını söylüyor. Normal şartlarda Steam’den aldığınız bir oyunun masaüstü kısayolunu oluşturursanız o simgeye tıklayıp oyuna girdiğinizde Steam de açılır ve hem oyunla hem de Steam arkadaşlarınızla bağlantı kurabilirsiniz. Ancak burada bu işlem gerçekleşmiyor ve farklı bir yol deneyerek bu sorunu çözeceğiz.

İşleme geçmeden önce, bu sorun sizinle alakalı olmayabilir. Yani tamamen PUBG ve Steam arasındaki geçici bir problemle karşı karşıya olabilirsiniz. Uzun süredir oyunu sorunsuz olarak oynuyordum bir anda bu hatayla karşılaştım diyorsanız lütfen oyununuzun ayarlarını kurcalamayın. Sadece sorunun kendiliğinden çözülmesini bekleyin. Aşağıda anlatılanlar daha çok oyunda değişiklik yapan ve bağlantı sorunu yaşayanlar içindir.

Failed to initialize STEAM Hatası Nasıl Çözülür?

Sorunun çözümü için hem Steam’i hem de oyunu göstereceğim klasörden yönetici olarak başlatmanız gerekiyor. Öncelikle bilgisayarınızı yeniden başlatın, ardından işleme başlayabilirsiniz.

Steam’i yönetici olarak başlatmak için C:Program Files (x86)Steam klasörüne giderek “Steam” uygulamasına sağ tıklayıp Özellikler’i açın. Uyumluluk sekmesindeki “Bu programı yönetici olarak çalıştır” seçeneğini işaretleyip Uygula butona tıklayın.

steam yönetici olarak çalıştır

Ardından oyunu yönetici olarak başlatmanız gerekiyor. C:Program Files (x86)Steam/ steamapps/ common/ PUBG/ TslGame/ Binaries/ Win64 klasörüne ulaşın. Buradaki TslGame uygulamasına sağ tıklayıp Özellikler’i açın. Uyumluluk sekmesindeki “Bu programı yönetici olarak çalıştır” seçeneğini işaretleyip onaylayın.

pubg yönetici olarak çalıştır

PUBG Hatasının Kesin Çözümü Nedir?

PUBG yetkilileri oyundaki pek çok hatanın çözümü için oyunun masaüstü kısayolundan değil Steam kütüphanesinden başlatılmasını öneriyor. Bu şekilde başlatmak steam bağlantı hatasının da önüne geçiyor. Eğer oyunu kısayol simgesinden başlatıyorsanız derhal silin ve Steam yazılımından başlatın, kütüphaneden oyunu seçip çift tıklayın yada Oyna diyerek başlatın. Bu şekilde hata almadığınızı göreceksiniz.

Bunun pek pratik olmadığını ve saçma geldiğini biliyoruz fakat durum bu. Birçoğumuz için oyunları masaüstü kısayol simgesinden başlatmak ayrı bir keyiftir. Ancak gördüğüm kadarıyla birçok Twitch yayıncısı da oyunlarını başlatmak için Steam uygulamasını tercih ediyor. Belki de nedeni oluşabilecek sorunların önüne geçmektir.

Kısaca Failed to initialize Steam hatasının çözümünden ve oluşabilecek diğer hataların önüne nasıl geçebileceğimizden bahsettik. Yeni geliştirmelerle birlikte bu tür can sıkıcı sorunların kökten çözülmesi dileğiyle…

İyi oyunlar!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here