ESL Pro League Season 9'un Galibi Liquid Takımı Oldu
ESL Pro League Season 9'un Galibi ünlü CSGO takımlarından olan Liquid finalde G2 takımını yenerek ESL Pro League'in galibi oldu.

ESL Pro League Season 9‘un Galibi ünlü CSGO takımlarından olan Liquid finalde G2 takımını yenerek ESL Pro League‘in galibi oldu.

CSGO Esporu’nun ünlü Kuzey Amerika temsilcisi Liquid bir sezon boyunca takımların zorlu mücadeleler yaşayarak finale çıktığı turnuvada şampiyon oldu. Daha önce katıldığı turnuvalarda hep finallerde elenen takım en sonunda şampiyon oldu.

Best of five oynanan finalde rakibini 3-1 yenen Liquid takımı 250 bin dolarlık ödülün sahibi oldu. 2. olan G2 80 bin dolar, 3. olan woxic’li mousesports ve 4. olan NRG takımıda 40 bin dolar ödül kazandı. Turnuva’nın en değerli oyuncusu ise EliGe oldu.

ESL Pro League Season 9'un Galibi Liquid Takımı Oldu
ESL Pro League Season 9’un Galibi Liquid Takımı Oldu

Bir sezon boyunca takımların mücadele ettikten sonra finallerde kozlarını paylaştığı turnuvada, şampiyonluğu Kuzey Amerika temsilcisi kazandı. Daha önce katıldığı turnuvalarda sürekli olarak finallerde elenmesiyle bilinen ekip, şeytanın bacağını ESL Pro Lig Sezon 9 Finalleri’nde kırdı.

Turnuvadan sonra Team Liquid takımının Twitter üzerinden yaptığı açıklama şu şekildeydi;

Bir kez daha şampiyonuz! Fransızlar inanılmaz bir kavga açtılar, ama biz inkar edilmeyeceğiz. İnanılmaz miktarda destek aldığınız için her adımda teşekkür ederiz, biz olmadan da başaramazdık.

Turnuvadan sonra G2 takımından Twitter üzerinden açıklama bekliyorduk lakin G2 takımı herhangi bir açıklama yapmadı.

Yapılan çekişmeli maçı aşağıdan izleyebilirsiniz.

Final 1. Map

Final 2. Map

Final 3. Map

Final 4. Map

En güncel espor haberleri için sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here