En İyi Menajerlik Oyunları | Tavsiye

2
1223

Oyun sektörüne farklı bir dokunuş katan oyunlar arasında menajerlik oyunları yerini alıyor. Futbol oyunlarından daha farklı bir yapıya sahip olan menajerlik oyunları, çok fazla vakit geçirmeniz gereken bir oyun türü değildir. Menajerlik oyunları basit bir altyapıya sahiptir. Anlaşılması ve oynaması kolaydır. En iyi menajerlik oyunları OFM, Hattrick, Goal United ve Power Play Manager olarak sayılabilir.

Online Futbol Menajeri (OFM) ve Hattrick

En çok bilinen, popüler menajerlik oyunlarının başında gelir. Oyunun temelleri 2001 yılında Hollanda da atılmıştır. Altyapı itibari ile gerçeği yansıtan bir oyundur. Maçlar günlük olarak oynanır ve para verip bilet sahibi olan üyeler maç saatinde canlı maç takibi yapma imkanı buluyor. Bu oyuna facebook üzerinden giriş yapılabiliyor, mobil app kullanımına uygun bir oyundur. Kadroları ve takım güçleri sürekli yenileniyor, gerçeğe yakın bir oyun deneyimi sunuyor. Lig sistemi dışarısında şampiyonlar ligi gibi uygulamaları bulunmuyor.

Hattrick ise kendi futbol takımınızı kurup, dünyanın her yerinden oyuncularla oyun oynama imkanını sunuyor. Oyunda gerçek oyuncu ve takımlar bulunmuyor, sadece maç takvimi gerçek zamana uygun işliyor. Haftada 1-2 maç yapabiliyor ve oyun kullanıcılara sürekli antrenman ve detaylı alt yapı sunuyor.

Goal United ve Power Play Manager

Goal United oyunu, birçok ödüle layık görülen, ücretsiz bir menajerlik oyunudur. Oyunun kayıt alanı size kendinizi gerçek bir menajer gibi hissettirir. Kayıt sözleşmesi ile üyelik yaptıktan sonra takımınızı üst liglere taşımaya çalışıyorsunuz. Diğer menajerlik oyunlarından farklı olarak stadyumda sosisçi geliştirebiliyor ya da otopark inşa edebiliyorsunuz.

Power Play Manager oyununda ise 3 farklı spor dalında oyun oynanabiliyor. Yine ücretsiz olan bu oyuna ilerleyen dönemlerde farklı spor dallarının da ekleneceği verilen bilgiler arasında yer alıyor. Tesis, antrenman ve oyuncu geliştirme özellikleri diğer ücretsiz oyunlardan daha iyi durumdadır. Bu oyunda milli takım ve Avrupa kupası özellikleri de mevcuttur.

2 YORUMLAR

  1. Ben ve bir arkadaşım çevrimiçi bir futbol antrenörü oyunu yapıyoruz, hala emekleme aşamasındayız ve görüşlerinizi almak isteriz.
    sadece İngilizce olarak mevcut ve şehir takımlarının olduğu Türkiye şampiyonasına sahip.
    Umarım seversiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here