En İyi Android Yabancı Dil Uygulamaları

0
117

Pratik bir şekilde farklı bir dil öğrenmek isteyenler için Android yabancı dil uygulamaları içerisinden seçtiklerimizi sizler için inceliyoruz. Hangi uygulama sizlere ne gibi özellikle sunuyor öğrenmek isterseniz yazımızı sonuna kadar okumayı ihmal etmeyin.

Bilindiği üzere günümüz iş hayatı ve sosyal hayat içerisinde ikinci bir dil bilmenin yanı sıra çoğu zaman üçüncü bir dile dahi ihtiyaç duyulabiliyor. Bu sebepten dolayı da birçok kişinin zaman buldukça yeni bir dil öğrenmek için çaba gösterdiği bilinmektedir. Liste olarak vereceğimiz uygulamalar aracılığıyla günün her saati dil öğrenimine devam etme fırsatı bulacaksınız.

Android Yabancı Dil Uygulamaları – Memrise

Görsel destekli bir kelime ezberleme uygulaması arayanlar için Memrise ön plana çıkıyor. Eğlenceli bir şekilde kelime ezberlemek isteyenlerin mutlaka Memrise uygulamasına fırsat vermesini tavsiye ediyoruz. Uygulama içerisinde  İngilizce, Japonca, Fransızca, Portekizce, Çince, Rusça, İtalyanca dilleri yer almaktadır. Android yabancı dil uygulamaları arasında ilk olarak Memrise adındaki uygulamanın indirilmesi oldukça etkili olacaktır.

Duolingo Uygulaması

Duolingo uygulaması içerisinde dil öğrenmek oyunlaştırılarak eğlenceli bir hale getiriliyor. Yapılan alıştırmalar, çözülen sorular ve ezberlenen kelimeler karşılığında puanlar elde edilmektedir. Elde edilen puanlar ile diğer kullanıcılar arasından sıyrılarak sıralamanızı yükseltebilirsiniz.

HelloTalk Uygulaması

Dil öğrenmenin en etkili yollarından birisi de iletişime geçmektedir. HelloTalk uygulaması bünyesinde insanlar farklı ülkelerdeki insanlarla görüşmekte ve öğrendikleri dil üzerinden pratik yapma imkanına sahip olmaktadırlar. Akıcı bir konuşma ve etkili bir pratik için bu uygulamanın her cihazda bulunması gerekiyor.

Busuu Uygulaması

Akıllı cihazlardan dil öğrenmek denildiğinde akıllara ilk gelen uygulamalar arasında yer alıyor. Uygulama içerisinde dil öğrenme farklı aşamalara ayrılmış olup, kademeli bir öğretme metodu uygulanmaktadır. 80 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan uygulama üzerinden günde 10 dakika çalışarak dil öğrenebileceğiniz belirtiliyor.

Babbel Uygulaması

Sesli ders içerikleri ve interaktif diyaloglar aracılığıyla sürekli olarak pratik yapma imkanı sunuluyor. İçeriklerin dil uzmanları tarafından özenle hazırlanmış olduğuna dikkat çekilmektedir. Gün içerisinde 15 dakika zaman ayırarak kısa süre içerisinde ciddi bir yol katedildiği görülmektedir.

Belirtilen Android yabancı dil uygulamaları içerisinde tamamının ücretsiz versiyonu bulunuyor olsa da pro versiyonları için ödeme talep edilebilmektedir. Mobil uygulamalar aracılığıyla milyonlarca kişinin dilini geliştirdiği unutulmamalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here