En İyi 5 Araba Yarışı Oyunu

0
1000
Dirt Rally

Bilgisayar ve Playstation’da oyun oynamak ve zaman geçirmek herkesin önem verdiği bir durumdur. Can sıkıntısına en iyi gelen şey oyun oynamaktır, bu çok açık bir durum. Oyun oynamaya zaman ayırabilen kişiler ne şanslı kişilerdir.

Daha önce paylaştığımız NFS serisi sonrasında şimdi de en iyi 5 araba yarışı oyununa bakalım dedik. Araba yarışı oyunları çok eğlenceli ve heyecan vericidir. Özellikle multiplayer olarak oynanıyorsa ve sevdiğin bir arkadaşın yanındaysa daha da düzeldir. En iyi araba yarışı oyunlarında Need for Speed, Dirt Rally, Driveclub, Assetto Corsa ve Project Cars oyunlarını inceleyeceğiz.

 Need for Speed

1- Need for Speed

NFS oyunu araba yarışı oyunlarının efsanesidir. Bilgisayar ve video oyunları ile büyüyen bir nesle araba yarışı dediğiniz zaman direk NFS diyecektir. Oyunda bolca araba modeli bulunuyor ve 20’den fazla serisi bulunmaktadır. Adrenalin dolu bir araba yarışı oyunu arayanlar için ilk tavsiye edeceğimiz oyun kesinlikle bu olacaktır. NFS hakkında detaylı bilgi verdiğimiz Need for Speed oyun serisi başlıklı içeriğimize de göz atabilirsiniz.

Dirt Rally

2- Dirt Rally

Araba yarışı oyunu sevenlerin ralli dalında beğendikleri en iyi oyun kesinlikle budur. Çıktığı günden başlayan popüleritesi kendi dalında hiç azalmamıştır. Çözünürlük kalitesi o kadar iyidir ki sanki o anı yaşıyor gibi hissedersiniz. Ayrıca markalar, haritalar, yollar ve araçların sponsorları bile tamamen birebir olarka yapılmıştır. Bu da oyuna ayrı bir heyecan katmaktadır.

Driveclub

3- Driveclub

Oyun kalitesi oldukça iyidir ve çözünürlüğü de gayet iyi olmuş durumda. Playstation 4 için üretilen bu oyun yarış oyunu severler tarafından oldukça rağbet görmüştür. Oyun inceleme siteleri de oyuna gayet iyi bir puan vermiştir. Multiplayer oyun oynayacaksanız eğer NFS’den sonra kesinlikle Driveclub tavsiye ederiz.

Assetto Corsa

4- Assetto Corsa

Pistte yarış oyunu oynamak isteyenler için en iyi tercih bu oyundur. Kalitesine öylenecek söz yok, gayet iyi. Ancak çok geniş bir harita yapısı bulunmuyor bu da yıllarca oynanacak bir oyun olmadığı anlamına gelebilir. Assetto Corsa sürekli farklı yerler oynamak isteyenler için değildir. Ancak yine de belli bir zaman oynayarak vakit geçirebilirsiniz.

Project Cars

5- Project Cars

Geçtiğimiz günlerde 3. oyununun geleceği haberlere düşmüştü. Çok popüler bir araba yarışı oyunudur. Arkadaşlar ile oynanacak bir oyundur. Harika bir çözünürlüğü var. Gayet başarılı bir oyun olmuş. Oynamanızı tavsiye ederiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here