Diablo 3 En Çok Karşılaşılan Sorunlar ve Çözümleri

0
429

Diablo 3 En Çok Karşılaşılan Sorunlar ve Çözümleri

Oyun oynamayı kendilerine bir eğlence haline getirmiş olan insanların birçok farklı oyuna karşı ilgisi olabilir. Günümüzde piyasaya çıkan online oyunların hepsi çok zengin ve gelişmiş içeriklere sahip oyunlardır. Bu oyunların çok geniş bir dünyası olabiliyor. İşte bu nedenden dolayı da yediden yetmişe bütün herkesin zevkle oynadığı oyunlar olarak karşımıza çıkıyor. İşte bu oyunlardan birisi olan Diablo 3 oyunu zevkli ve zengin oyun tarzının yanında farklı sorunlara da yol açabiliyor. Bu nedenle de Diablo 3 en çok karşılaşılan sorunlar ve çözümleri nelerdir şeklinde soruların sorulmasına neden oluyor.

Oyunun Kurulumunda Çıkabilecek Hatalar

Bütün oyunlar olmasa da oldukça büyük boyutlarda dosya bulunduran birçok oyunda genellikle indirme hataları yapılıyor. Bu hataların neredeyse hepsi indiren kişiden kaynaklanan hatalar oluyor. Bu nedenle u-oyun indirirken en çok dikkat edilmesi gereken alanlardan birisi de oyunu indirme aşamasıdır. Bazı oyunlarda oyunun kendisi inse dahi oyunu çalıştıracak olan dosyaların inmesini beklemek zorunda kalabiliriz. Bu durumlarda yapılan hata oyunun indiğini görür görmez indirme işlemlerini durdurmaktır. Bu indirme işlemlerini durdurduğunuzda oyunun çalışmasını sağlayan birçok dosyanın da inmesine engel oluyorsunuz. Açılımı destekleyen bu dosyalar inmediği için de oyunu başlatırken hatalar ile karşılaşıyorsunuz. Yapmanız gereken oyunun inme aşamasında indirme linki gelen dosyalara da izin vermektir. Aceleci davranmayarak bu işlemleri bekleyip oyun için gerekli olan bu dosyaların inmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede de oyundu hatasız oynayabilirsiniz.

Farklı Oyun Alanlarındaki Hatalar

Birçok oyunda olduğu gibi bu oyunda da farklı bölümler ve aşılması gereken yerler vardır. Ancak bazen bu bölümleri açmakta problem yaşayabilir ve engeli aşmakta zorluk çekebilirsiniz. Bu duruma neden olan birçok neden olduğu gibi, bunlardan en önemlisi kullandığınız karakterin sahip olduğu özelliklerdir. Yani bazen oyunu oynadığınız bölüme uygun olmayabilir ve bu bölümleri geçmenize de engel olabilir. Örneğin bu oyunda da Whirlwind skill’i denilen karakter özelliğinin kaldırılması gerekebilir. Bu özellik kaldırılmadığı sürece oyunun oynanışında hatalar ortaya çıkabilir ve bunları aşmakta problem yaşayabilirsiniz. Barbian karakterinde olan bu özelliği kaldırarak rahatlıkla oyununuzu oynamaya devam edebilirsiniz.

Oyunun Donma Problemi

Oyunda farklı problemlerini yanında donma sıkıntısı da yaşanabilir. Oyunun donma sıkıntısı birçok nedenden dolayı meydana gelebilir. Örneğin donmanın kaynağı oyun ile değil tamamen sizinle ve oyunu oynadığınız internet ağı ile ilgili olabilir. Çünkü ağ bağlantısının zayıf olması durumunda oyun esnasında sürekli donmalar ile karşılaşabilir ve oynanan oyunun seyir ve oynama zevkini azaltabilir. Bunun için yapılması gerekenler ağ bağlantısını kontrol etmek veya oyunun internet ağına neden bağlanmadığını araştırmak olabilir. Donma sorununu hallettikten sonra gönül rahatlığı ile bu oyunu oynayabilir ve zevk alabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey sorun siz odaklı ise bu sorunu ortadan kaldırmak olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here