Cube World Oyun İncelemesi ve Sistem Gereksinimleri

0
6241
Cube World Oyun İncelemesi ve Sistem Gereksinimleri
Cube World sadece tasarım odaklı amaçları yerine getirebilmek adına bir oyun olmamakla beraber; aynı zamanda da tüm kullanıcıların farklı bir dünyaya adım atmalarını da sağlayabilmektedir.

Cube World sadece tasarım odaklı amaçları yerine getirebilmek adına bir oyun olmamakla beraber; aynı zamanda da tüm kullanıcıların farklı bir dünyaya adım atmalarını da sağlayabilmektedir.

Cube World Hakkında

Piyasada yer alan en ilginç oyunlar arasında kendini gösteren Cube World; 2011 yılından beri hayatımızda yer alsa da halen daha farklı seçenekleri sunmasından ötürü her geçen gün farklı kitleleri bünyesinde barındırmaya da devam edebiliyor. Minecraft, Zelda, Secret of Mana, Monster Hunter, Diablo, World of Warcraft gibi oyunları tek bir tabanda birleştirmesiyle de adından söz ettirebilen bir oyun olarak ifade edilebiliyor. Üç boyutlu piksel olarak bilinen voksel ile bu uygulamanın daha kapsamlı bir halde yer aldığı da söylenebiliyor.

Sınırları olmayan bir sanal dünyaya adım atmak isteyenlerin Cube World’e yönelebilecekleri söylenebilecektir. Bu farklı dünyaya adım atabilecek olan kullanıcıların tam olarak gerçek dünyayla benzerlik gösteren iklim tiplerine dayalı olarak hareket etmeleri de söz konusu olabilecektir. Herhangi bir akla yatmayan tasarımları içermeyen Cube World dünyası içerisinde dağlar tepeler, nehirler ve şelaleler üzerinde fazlasıyla uğraş verilmişe benziyor. Oyuncuları bambaşka bir evrene götürerek; farklı bir tasarım oyunu olarak kendini gösteren Cube World; yakın zamanlarda revaçta olan uygulamaların en kapsamlıları arasında söylenebilecektir. Farklı bir teknolojiyle meydana getirilen bu oyunun grafik kalitesinin de oynanabilirlik seviyesini yukarı çektiği söylenebilecek türde bir oyun olarak adından söz ettirebilecektir. Cube World sadece tasarım odaklı amaçları yerine getirebilmek adına bir oyun olmamakla beraber; aynı zamanda da tüm kullanıcıların farklı bir dünyaya adım atmalarını da sağlayabilmektedir.

Cube World oyunu tamamen keşif, aksiyon ve zanaat ögelerini içerisinde barındırabilecektir. Yönetilen karakterin farklı farklı zindan ya da harabelere girerek keşif yapmaları; son derecede keyifli zaman geçirilebilecek bir oyun olduğunu da gösterebilecektir. Tüm bu özellikleri içerisinde barındıran oyunun hem online ve çoklu oyunculu seçeneğinin olması hem de bireysel olarak oyuncuların kendilerini gösterebilmelerine dair şans tanıması açısından etkili bir uygulama olduğu da söylenebilecektir. Görev seçenekleri de bulunan bu oyunun diğerlerine göre daha basit bir yapıda dizayn edilmiş olması da her kullanıcının ilgisini çekebilecek tipte bir uygulama olduğu da gözlemlenebilecek yapıda varlık gösterebilecek türde yer alabilecektir.

Oyunun internet sitesi için tıklayın!

Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri (Windows)

İşletim Sistemi: Windows XP SP2
İşlemci: Intel® Core 2 Duo 2.0 GHz, Core i3 OR AMD Athlon 64 X2
Grafik Kartı: NVIDIA® GeForce® 7800, ATI X1800, Intel HD 3000 (256 MB of video RAM and shader model 3.0)
Bellek: 2 GB RAM

Oyun Fragmanı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here