Cs Go En Çok Karşılaşılan Sorunlar ve Çözümleri

0
709

Cs Go En Çok Karşılaşılan Sorunlar ve Çözümleri

1999 yılında piyasaya sürülen ve kısa zamanda hepimiz sevdiği bir oyun haline gelen Counter Strike 2012’de Global Offensive sürümüyle karşımıza çıktı. Bu sürümde daha iyi grafikler, etkin bir çevrimiçi oyuncu yönetimi ve eşleştirme sistemi yer alıyor. Oyuncular dünya üzerindeki milyonlarca kullanıcılarla beraber CS:GO oynayabiliyor. CS Global Offensive oldukça iyi grafiklere sahip bir oyun olarak öne çıkıyor. Bu nedenle de grafik nedenli bazı sorunlarla karşılaşılabiliyor. Bunun haricinde sistemsel hatalar da CS:GO’nun düzgün çalışamamasına neden olabiliyor. Bu yazımızda Cs Go en çok karşılaşılan sorunlar ve çözümleri konusunu ele alacağız. Hem grafik problemleri hem de sistemsel problemler hakkında çözüm önerileri sunacağız.

CS:GO Sistemsel Hatalar ve Çözümleri

Failed to Create 3D hatası sıkça karşılaşan hatalardandır. CS:GO’nun görüntü ayarlarından dolayı ortaya çıkan bu sorun çözümü için çeşitli yollar mevcut. İlk olarak Steam’a giriş yapılıp Kütüphane bölümüne girilir. Buradan CS:GO oyununa tıklanıp özellikler seçilir. Özellikler bölümünden çalıştırma seçenekleri sekmesine girilmesi gerekir. Buradan –opengl, -w 1024, -windowed, ya da –h 768 yazarak karşılaşan bu hata düzeltilebilir. Burada yazılacak sayı değerleri çözünürlüğü belirtir. Bu değerleri istenilen değerde atamak mümkündür. Örneğin 1024 yerine 720 değeri de atanabilir.

CS:GO’da bazen konsolun açılamaması söz konusu olduğunda farklı çözümler mevcut. İlk çözümde Autoexec.cfg ya da başka config dosyasına con_enable 1 kodu eklenirse sorun çözülebilir. Diğer bir çözüm de Steam ekranındayken özellikler bölümünden başlatma seçeneklerine –console yazmak. Diğer bir çözüm de yine Steam ekranındayken geliştirici modu etkinleştirmektir. Son çözüm yoluysa oyuna girip klavye-fare ayarları sekmesinden ToggleConsole yerine F9 tuşunu atamak.

Diğer Hatalar

CSGO.exe çalışmayı durdurdu hatası rekabetçi maçlarda ya da oyun bitimlerinde harita değişirken sık karşılaşılan sorunlardandır. Bunun için Steam’dayken özellikler ve yerel dosyalar sırasını takip etmek. Burada oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula kısmına tıklanmalıdır. Burada eksik ya da yanlış dosya varsa tekrardan yüklenecektir.

Bazen missing map disconnecting hatası alınıyor. Bu hatanın çözümü oynanacak haritanın dosyasının doğrudan indirilmesi olarak gösterilebilir. İndirilecek dosya zip ya da rar dosyasından çıkarılıp oyun dosyaları içindeki maps klasörüne atılmalıdır. Bu sorunun tek ve kesin çözüm yolu budur.

Bazen oyuncular dilin nasıl değiştirildiğini bilemiyorlar. Bu işlem için başlat menüsüne regedit yazılıp kayıt defteri açılır. HKEY_CURRENT_USER\ Software\ Valve\ Steam sıralamasından Language bölümünden Turkish seçeneği seçilir ve böylece dil değiştirilebilir.

Bütün bu sorunlar yukarıda belirtilen çözüm yollarıyla çözülmezse yapılacak en iyi şey CCleaner programıdır. Program internet üzerinden her yerde rahatça bulunabiliyor. Program indirildikten sonra bilgisayarı taratmak çoğu sorunu çözecektir. Eğer bunlar da yeterli gelmiyorsa Counter Strike Global Offensive oyununu tümüyle silip yeniden kurmak gerekecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here