Counter Strike: Global Offensive Turnuvasında Şike

0
591

Counter Strike: Global Offensive Turnuvasında Şike yapıldı. Avustralya’da Mart ayında başlayan soruşturma kapsamında Counter Strike: Global Offensive turnuvasında şike yapıldığı tespit edildi. En küçüğü, 19 en büyüğü 22 yaşında olan 6 genç, önce tutuklandı, ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Şike yoluyla kazanç sağlayan, 6 genç bu sebeple 10 yıla kadar hapis cezası alabilirler.

Altı Genç 10 Yıl Ceza Alabilr

Çok oyuncuyla oynanan Counter Strike: Global Offensive oldukça popüler bir oyun. Oyunun içerisinde ligleri var. Ayrıca, e-spor turnuvaları sebebiyle adından sıkça söz ettiriyor. Avustralya polisi, Counter Strike: Global Offensive oyuncusu olan 6 gencin şüpheli hareketlerini tespit etti. Araştırmalarını derinleştiren polis, gençlerin bazı maçlarda bilerek yenildiği ve bu maçlar üzerine bahis oynayarak para kazandığını ortaya çıkardı.

Yaşları, 19-22 arasında değişen 6 genç, önce şike yapmak suçundan tutuklandı. Ardından, soruşturmanın sonuna kadar, gençlerin tutuksuz yargılanmasına karar verildi. Adı açıklanmayan bir Counter Strike: Global Offensive turnuvasında 5 maçta ve toplam 20 kez şike yağıldığı bildirildi. Gençlerin 10 yıla kadar hapis cezası alabilecekleri konuşuluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here