Counter Strike Benzeri Oyunlar

0
502

Counter Strike deyince aklınızda neyin canlandığını tahmin edebiliriyorum , De-Dust 2 haritası.
Counter Strike ülkemizde çok fazla sevilen ve nerede ise her bilgisayarda olan ve anılarımızda dahil bulunan bir oyun bu sevdiğimiz oyuna benzeyen ne tür oyunlar var gelin hemen bakalım.

1.RainbowSix Siege ;
Rainbow Six , Ubisoft tarafından geliştirilen ve piyasaya sürülen bir oyun.
Genel mantığı itibarı ile oyun , atak ve defas üzerine kurulu. Counter Strike gibi diye biliriz ama biraz farklı nedir o fark ? , her aldığınız karakter operatör farklı özellikleri ve yetenekleri var. Örneğin bir karakter atakta iken iceriye bombalar (Fuze operatörü) bir diğer defans karakteri ise odaya atılan bombaları(Jager operatörü) yakalama özelliğine sahip. Tam bir takım oyunu olan Rainbow Six bu listemizde hem gelişmiş ve tavsiye ettiğimiz oyun olarak 1.sırada yer alıyor.

2.Insurgency;

New World Interactive tarafından geliştirilen ve yayınlanan çok oyunculu bir taktik birinci şahıs nişancı oyunu oyunudur.
Kesinlikle steam kütüphanenizde bulunması gereken bir oyundur.
Sıralı olarak devam eden takım savaşları oyun modu kesinlik ile oynanmaya değer.
Farklı gercek silahlar ve sınıflar mevcut. 2 Takımdan oluşan ve isyancılar ve askeri gücler olmaktadır.
Oyun atmasfer olarak gercek bir haz vermekte biz oynar iken fazlası ile eğlendik , eminizki sizde aynı şekilde beyenecek ve eğleneceksiniz.

3.Zula ;

Sanırım bu listede bunu görmez ise idik olmazdı.
Zula , Lokum games tarafından geliştirilen ve piyasaya sürülen nerede ise Counter Strike ‘in aynısı olan hazır olun Türk yapımı oyun.
Sanırım Lokumdan anlamışsınızdır. Zula özellikle günümüzde fazlası ile yayın ve nerede ise Tüm internet kafa ve oyun severlerin bilgisayarlarında yüklü olan oyun oyuncular tarafından çok sevildi , hatta e-spor macları bile yapılmakta , sürekli etkinlikle ve güncellemeler ile canlı olan oyun bire bir tüm Counter Strike oyun modlarını barındırmakta ve daha fazlasınıda sunmakta.
Oyunda Terör ve Asker değilde , Gladyo ve Zula olarak takım adları mevcut.
Silah yükseltme vs gibi eklentilerde bulunan oyun De-Dust 2 haritasınıda barındırmakta

4.Point Blank ;

Bu eski efsane olmaz ise idi olmazdı.
Point Blank, Güney Koreli oyun şirketi Zepetto tarafından geliştirilen ve 2008 yılında yayınlanan çevrimiçi birinci şahıs nişancı tarzı oyundur. Türkiyede Nfinity Games, Azerbaycanda ise PortGames aracılığıyla yayınlanıyor.
Oyun CT-Force ve Free Rebels arasındaki var olan savaş üzerine kurgulanmıştır.
Buda Ülkemizde fazlası ile yaygın olan ve bilinen bir oyun. Point Blank , Zuladaki gibi silah yükseltme vs gibi durumlar mevcut farklı haritalar ve oyun modları barındıran oyun grafikleri günümüze göre biraz geri kalsada oynanış ve eğlence bakımından bence ileride bile diye biliriz.

5.Squad ;

Bu listedeki en fovori oyunum olabilir.
İsminden anlaşılacağı üzere kesinlikle bir takım oyunu olan Squad bizlere çok farklı bir atmosfer sunmakta , Squad askeri similasyon oyunu ve buda o atmosferi ve ortamı çeşitli , sürdürüle bilir. Sıkılmayacağınız ve nerede ise 2000+ saat oynama sağlayacak oyun genel mantığı ise acık dünya üzerinde iki takımın savaşmasıdır ama olay bu kadar basit değil.

Bir çok çeşit silah , araç ve harita olan oyuna dışarıdan bir silah , harita ve araç eklene bilmekte ve aynı zamanda istediğiniz bir oyun modunu oluşturup topluluk sunucusu haline getire bilirsiniz.
Steam üzerinden Satın alınan oyunu kesinlikle tavsiye etmekteyiz.

Bu makalemizde Counter-Strike benzeri oyunları tavsiye ettik.
Farklı bir öneriniz var ise yorum yapabilir ve bizim ile paylaşa bilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here