Çocuklar İçin Mobil Oyunlar (Android)

0
454
çocuklar için mobil oyunlar

Oyun oynamak nasıl gençler ve yetişkinler için önemli bir durumsa çocuklar için de son derece önemlidir. Çocuğun zeka, vicdan ve ahlak yönünden iyi olarak yetişebilmesi için çeşitli oyunlar oynaması gerekmektedir. Hem sorumluluk kazanmak ve çeşitli becerilerini geliştirmek için de oyun oynaması tavsiye edilir. Biz de çocuklar için Android işletim sistemi için mobil oyunlar tavsiye etmek istedik. Mobil oyunlar ile çocuklar hem kaliteli zaman geçirebilir hem de zeka becerileri hızlı şekilde gelişebilir. Elbette ki oyunun ne olduğu ve çocuğa olacak etkileri önemli olduğundan dolayı ebeveynler de oyunlar konusunda çok seçici olmalıdırlar.

Hem psikologlar hem de uzmanlar tarafından kontrol edilerek hazırlanan ve tavsiye edilen çocuklar için mobil oyunları biz de paylaşalım. Eğer çocuğunuz için mobil oyun arıyorsanız tam yerindesiniz. Ancak daha öncesinde sitemizde paylaştığımız ve sizin için de iyi olacağını düşündüğümüz oyunları da hatırlatmak isteriz. Bunun için 2019 popüler Android oyunları, Android ücretli popüler oyunlar ve Android araba yarışı oyunları içeriklerimize göz atabilirsiniz. Şimdi çocuklar için mobil oyunlar listemize başlayalım. Bu oyunlar listesinde TRT Zorlu Yarış, TRT İbi, Hello Kitty Nail Salon, TRT Su Altı Kaşifi ve Toca Kitchen 2 oyunlarına göz atacağız.

1- TRT Zorlu Yarış

Son yıllarda adından sıkça söz ettiren TRT Çocuk kanalı sadece televizyon kanalı olarak kalmadı ve dijital atılımları ile de başarılı işlere imza atmıştır. Bu oyunlardan en popüler olanlarından bir tanesi de zorlu yarış oyunudur. Bu oyunda çocuklar araba yarışı yaparak hedefe ulaşmaya çalışıyorlar. İndirme sayısı 1 milyonu aşmış durumdadır.

Google Play’de oyuna git

2- TRT İbi

TRT’nin sevilen çizgi filmi İbi’nin mobil oyununu geliştiren TRT eğitici ve eğitim kategorilerinde bu oyunu yayına aldı. 1 milyondan fazla indirmesi bulunan oyun çocuklar arasında oldukça popüler halde.

Google Play’de oyuna git

3- Hello Kitty Nail Salon

Makyaj oyunları çocuklar arasında oldukça popülerdir. Özellikle kız çocukları bu oyunlara bayılır. Bu oyunların en popüler olanı da Hello Kitty Nail Salon oyunudur. İndirme sayısı 50 milyondan fazladır.

Google Play’de oyuna git

4- TRT Su Altı Kaşifi

Yine TRT yine güzel bir çocuk oyunu. Çocuklar için mobil oyunlar listemizde bu oyunu özel olarak paylaşıyoruz. Oldukça eğlencelidir ve çocuğunuza oynatmanızı tavsiye ederiz. 100 binden fazla da indirme sayısına sahiptir.

Google Play’de oyuna git

5- Toca Kitchen 2

Yemek oyunları kategorisine girebilecek olan bu oyunda çocuklarınız rol yapma yeteneğini ve çeşitli zihinsel becerilerini geliştirebilirler. 50 milyondan fazla indirme sayısı ile de başarılı olduğunu gösteriyor.

Google Play’de oyuna git

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here