Call Of Duty Benzeri Oyunlar | Liste

0
1999

Call of Duty dünya üzerinde en çok oynanan, Fbs oyunları arasında en çok tercih edilen oyundur. Bu oyunu oynayan kişiler sıkıldıkları için birçok Call Of Duty oyununa benzeyen, o türden fbs oyunları aramaktadırlar. Bu seçtiğimiz benzer oyunlarda Fbs oyunlarıdır. Call Of Duty Benzeri Oyunlar gelin hep birlikte detaylı bir şekilde inceleyelim.

Medal Of Honor

Bu oyunun en belirgin özelliği Call Of Duty oyunuyla, aynı kurgu üzerine kurulmasıdır. Bu oyun II. Dünya savaşı ve günümüz savaşlarını konu alan birinci şahıs nişancı bir video oyunu serisinden birdir. Oyunun geliştiricileri 2015 ve farklı birçok firma, bu oyunun dağıtıcısı ise Electronic Arts’tır. Bu oyun 1999 yılında çıkmıştır. Fbs oyunları arasında çokça tercih edilmektedir.

Word War II

Bu oyun Call Of Duty oyununa strateji bakımından çok benzemektedir. İki boyut olarak oynana oyun Dünya savaşını konu almıştır. Call Of Duty gibi hikâye modları bulunmakladır. Satın alındığı taktirde online olarak internet üzerinden oynanabilir.

Assesin Credd

Bu oyun Ubisoft tarafından geliştirilmiş tarihle iç içe gizlilik ağırlıklı olarak, üçüncü şahıs macera-aksiyon tarzı bir Microsoft Windows ve PlayStation III gibi oyun konsollarında oynanan strateji oyunudur. Oyunu ilk kez Microsoft tarafından proje adı altında çıkartmışlardır. Son derece çok oynanan bu oyun 2007 tarihinde piyasaya sürülmüştür.

Crysis

Bu oyunda son derece Call Of Duty oyunuyla benzer özellikler taşımaktadır. Crytek tarafından geliştirilmiş, Elecronic Art tarafından ise yayımlanan Aksiyon-Macera oyun serisidir. Oyun içindeki grafiklerde Crysis Warhead grafik sistemleri kullanılmaktadır. Bu oyunun ilk serisi 2008 yılında piyasaya sürülüp, oldukça çok kullanıcıya ulaşmıştır. Oyunu oynayan kullanıcıların çoğu, önceden Call Of Duty oynamıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here