Bilgisayar Oyunu Satın Alınabilecek Yerler

0
256

Bilgisayar, hayatımızın vazgeçilmezi haline geldiğinden beri birçok sevdiğimiz şeyi bilgisayar ortamında yapar olduk. Özellikle zaman geçirmek için oynanan oyunlar ise şimdilerde milyon dolarların konuşulduğu bir sektör… Bu sektörün tartışmasız lideri ise Steam’dir. Oyunları kolaylıkla indirme şansına sahip olduğumuz Steam’den başka birçok farklı sitede bulunuyor. Bilgisayar oyunu satın alınabilecek yerler anlamında Steam alternatifleri arasında en bilinenleri olan Green Man Gaming, Origin, Uplay, Battle.net ve internette yer alan birçok mağaza da oyun severlere hizmet ediyor.

Green Man Gaming

Green Man Gaming, VİP müşterilerine oyunlar konusunda oldukça cömert davranıyor. EXP adı verilen sadakat programı ile de farklı indirim oranlarıyla oyun severlerin dikkatini çekiyor.

GamersGate

GamersGate, düz oyun tuşlarının ve DRM içermeyen oyun başlıkları için doğrudan indirilenlerin bir karışımını sunan dijital bir dağıtım hizmetidir. Seçimi bazı rakipler kadar geniş olmasa da Blizzard Activision, Square-Enix ve EA oyunları bulunmuyor. Gamersgate’in uyguladığı “Blue Coin” sistemi de müşterilerine önemli avantajlar sunar. Müşteriler, her satın alımlarında ve ister yorum yapılsın ister yardım konularında yazılsın Blue Coin kazanırlar. Blue Coin’ler daha sonra sitedeki herhangi bir dijital oyun alımı için gerçek para yerine kullanılabilir.

OnePlay

OnePlay, tüm büyük PC yayıncıları için pratik olmasına rağmen, şirketin eşler arası sisteminden doğrudan indirmeler sağlayan özel bir Windows istemcisine de sahiptir. OnePlay’ı diğer mağazalardan ayıran en büyük özelliği ise PC oyunlarının büyük bir bölümü kiralanabilmektedir. Yani, oyunlar küçük bir kira karşılığı indirilebilir ve 30 gün boyunca oynanabilir.

Direct2Drive

Direc2Drive aslında oyun dünyasının en eski oyun mağazasıdır. Oyunlar için ödeme yapar ve hemen oyunu indirirsiniz. Mağazada doğrudan indirmeler sunulmakla birlikte Steam Origin gibi sitelerde olduğu gibi DRM aktivasyonu ile büyük oyunlar da satıyor.

Windows Store

Windows 10 da oyun sektörüne girdi ve Microsoft’un mağaza için pazardaki oyunların seçimi mükemmel olmasa da, bazı popüler mobil oyunların PC sürümlerini ve sadece Windows Store’a özel hiçbir yerde rastlamayacağınız birkaç istisnayı da görmeniz mümkün.

Origin

Birçok oyuncu EA’nın yarı özel oyun dağıtım sistemine güvenmekte tereddüt eder, çünkü varlığı, yayıncının en büyük başlıklarından Steam’de veya başka hiçbir yerde bulamayacağı anlamına gelir. EA tarafından yayınlanmayan platformda sınırlı sayıda bağımsız oyun seçeneği var. Origin, oyunu indirdikten sonra 24 saat veya satın alımdan 7 gün sonra oyunlarda “soru sorulmadan iade” seçeneği sunuyor.

Uplay

Ubisoft’un Uplay’i temelde, bir oyun mağazası ve sosyal / DRM platformu olan Origin ile aynı konseptedir.

Doğrudan Yayıncılardan ve Geliştiricilerden İndirin

Taleworlds, Mojang ve Cloud Imperium gibi oyun geliştiricileri, kendi sitelerinde de satış gerçekleştiriyorlar.Fiyatlar genellikle diğer sitelerden daha düşüktür. Hem oyununuza ulaşıyor ucuza mal ediyorsunuz hem de aracıları aradan çıkarmış oluyorsunuz. Kısacası direkt iletişim ile herkes kazanıyor.

Karşılaştırma Sitelerinde En İyi Oyun Fiyatlarını Yakalayın

Steam gibi tek bir oyun indirme platformunu seviyor olsanız bile, tasarruf etmek için farklı yönlere bakma şansına sahipsiniz. www.isthereanydeal.com gibi en uygunu karşılaştırarak bulan siteler ile oyunlar konusunda da en hesaplı oyunu bulmanıza yardımcı olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here