Battlefield V Benzeri Oyunlar

0
461

Battlefield serisi aksiyonu ve savaş atmosferi ile Dünyada ve Ülkemizde fazlası ile oynanan sevilen ve nerede ise rakibi olmayan bir oyun. Battlefield V, EA DICE tarafından geliştirilen ve EA tarafından yayınlanan savaş oyunudur. Peki bir savaş ve Battlefield serisi sever iseniz bu makalemiz deki oyunlara da göz atmanız öneririz.

1.Insurgency: Sandstorm

Battlefield Serisine atmosfer olarak en yakın oyun diye biliriz. Gerçekçilik olarak A++ Olan Insurgency , ilk oyunu ile güzel bir ün ve gelir elde ettikten sonra diğer oyunu olan Insurgency Sandstrom ismi ile daha gelişmiş , aksiyonu daha bol bir oyun piyasaya sundu.
karakter modelleri ve savaş atmosferi ile mükemmel bir deneyim yaşatmakta.
Atak , Defans , Takım savaşları ve bayrak savaşları gibi oyun modlarıda mevcut ve nerede ise gerçek hayattaki tüm silahların olduğu için , içerik olarak da zengin diye biliriz.

New World Interactive tarafından geliştirilen oyun dinamik ve içerik olarak Battlefield serisine kesinlikle benzemekte ve önermekteyiz.

2.Squad

Diğer makalelerimiz de önerdiğimiz Squad , Askeri similasyon oyunlarında başı çekmekte diye biliriz. Nispeten Insurgency serisine yapı olarak benzeyen oyun , Battlefield görede biraz ağır ve yavaş işlemekte yani o kadar kolay adam vuramaya bilirsiniz.
Squad , Offworld Industries tarafından geliştirilmekte ve şuanda içerdiği içerik zenginliği ile 1000+ Saat oyun süresi garantileyen oyunlar arasından sebebi ise modlu sunucu ve içerikler ile sürekli yenilenen ve güncel tutulan oyun. Türkiye de pek olmasa da fazlası ile kalabalık bir topluluğu mevcut.

3.Arma 3

Biri savaş oyunumu dedi ? , o zaman konu Arma 3. 2013 Yılında yayınlanan ve halen güncelliğini koruyan Arma 3 içerik olarak Squad dan daha zengin olduğunu söyleye bilirim.
Bizimde oynadığımız oyun kesinlikle 2000+ Saat üzerinde bir oyun saati garantiliyor.
Gerçek dünyada ki tüm lisanslı araç , hava araçı , havan ve silahların olduğu oyunda. İHA , SİHA , İnsansız deniz araçları , Deniz altları ve Avcı , Bombardıman uçakları da mevcut.

Bohemia Interactive tarafından geliştirilen oyun sürekli olarak DLC ve güncelleme almakta. DayZ ve Diğer Arma serilerinden tecrübeli olan geliştirme ekibi kesinlikle güzel bir iş çıkardıklarını söyleye biliriz.
Oyun nispeten Battlefield serisine göre biraz daha ağır ve yavaş işlemekte.
Battlefield Sever iseniz kesinlikle önermekteyiz.

4.Call of Duty: WWII

Oyun tarihinin geçmişine göre Call of Duty ve Battlefield oyun serilerinin çekişmeli yarışlarının milattan öncesine dayandığı düşünülmekte.
Şaka bir yana Battlefield söz edilen yerde Call of Duty’den söz etmemek olmazdı her halde.
iki serinin çıkışından itibaren sürekli olarak bir yarış içerisinde olan oyun firmaları gene olduğu gibi bu son serilerinde de devam ediyorlar.

Battlefield V çıkışından çok kısa bir süre sonra Call of Duty: WWII piyasaya sürüldü ve her zaman olduğu gibi bu seride de Battlefield mi yoksa Call of Duty daha iyi tartışması aldı başını ilerledi, Call of Duty: WWII grafik olarak kesinlikle üst düzey bir oyun diye biliriz.
Haritalar ve içerik olarak zengin olan oyun eski dünya savaşını konu almakta Battlefied V gibi.

5.Rising Storm 2: Vietnam

Rising Storm 2,  Tripwire Interactive tarafında  geliştirilmekte ve yayınlanmaktadır.
Grafik olarak Battlefied serisinden biraz daha geri de kalan oyun deneyim olarak pekte farklı değil.
Özellikle uygun fiyat ile pazarlanan oyun çok uygun fiyata Steam üzerinden satışa sunulmakta , içerik olarak tatmin eden Rising Storm 2. Haritalar ve hava araçları da fazlası ile mevcut. Yukarıdaki tüm oyunları oynadı ve bitire bildi iseniz. Müsait bir zamanda Rising Storm 2 oynamanızı tavsiye ediyoruz.

Bu makalemizde Battlefield V Benzeri Oyunları tavsiye ettik. Sizinde bir öneriniz var ise lütfen yorum bölümünden bizim ile paylaşın.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here