Apex Legends’in En İyi Şampiyonu Hangisi?

0
364
apex legends en iyi şampiyon hangisi

Apex Legends oyun kazanmanın oldukça zor olduğu bir battle royale oyunu. Oyunda bırakıldığınız bu nispeten küçük adada zorlu rakiplere karşı amansız bir mücadele veriyorsunuz. Kazanmak çoğu zaman mümkün olmuyor bile… Hızlı ve çevik rakipler, taktik geliştirerek yenilmez hale gelmiş takımlar oyunu size dar edebilir. Oyuna ilk atladığınız noktadan itibaren savaş eksik olmuyor ve kısa süre içinde oyun dışı kalabiliyorsunuz.

Bu tür nedenlerle benim de çevremde birçok arkadaşım Apex Legends oynamaktan imtina ediyor. Oyunda gerçekten profesyonel, hızlı ve pratik değilseniz size yaşama şansı verilmiyor. Karakterler çok hızlı ve silahlar da bir o kadar güçlü. Hal böyle olunca çok iyi saldırmak, iyi karakterler kullanmak ve yeri geldiğinde iyi kaçabilmek gerekiyor.

Oyunda benim en çok dikkat çekmek istediğim nokta ise şampiyonlar arasındaki farklar. Oyuna yeni başlamış birinin kullanması gereken şampiyonlar her zaman aynı değildir. Her şampiyonun farklı avantaj ve dezavantajları bulunuyor. Kimi çok yavaş, kimi çabuk heal yapabiliyor, kimininse defansı çok yüksek… Bu farkları bilerek oyunu oynarsanız oyun kazanma şansınız daha yüksek.

Peki oyuna yeni başlayan biri için en iyi Apex Legends şampiyonu hangisi? Hangi karakteri alırsam oyun kazanma şansım daha yüksek olur? Buna geçmeden önce Apex Legends Oyun Kazanma Rehberi’ne gözatmanızı öneririm. Orada uygulayacağınız taktiklerle ilgili birçok bilgi bulabilirsiniz.

Yeni başlayanlar için oyunda olabildiğince seri bir şampiyon seçilmelidir. Gibraltar gibi defansı yüksek ancak hız anlamında çok geri kalan şampiyonlardan uzak durun. Burada en hızlı ve en çabuk kaçabilen şampiyonlar seçmelisiniz.

Bangalore: Saldırı altındayken yüksek hızda ortamdan uzaklaşabilen ve işaretlediği bölgeye hava saldırısı düzenleyerek düşmanı sizden uzaklaştırabilen karakter.
Wraith: Portal açabilme ve kısa süreli görünmezlik gibi özellikleriyle sizi ve takım arkadaşlarınızı çatışmadan uzak tutabilir. Ayrıca sizi izleyen biri varsa sizi uyarır.
Lifeline: Genel olarak sağlık konusunda faydalı bir şampiyondur. Healdrone adı verilen bir araçla sizin ve arkadaşlarınız HP durumunu iyileştirir ve baygın takım arkadaşlarını çok kısa sürede ayağa kaldırabilir.

Oyuna yeni dahil edilen Crypto ve Wattson karakterleri en azından ilk etapta çok da faydalı karakterler değiller. Bunların yerine Wraith karakteri çok daha etkili olacaktır.

İyi oyunlar!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here