Apex Legends Mobil Versiyonu Çıkacak Mı? (Çıkış Tarihi)

1
1314
apex legends mobil ne zaman çıkacak tarihi

Apex Legends mobile çıkacak mı, çıkış tarihi ne zaman, gelecek mi, gelirse ne zaman gelir gibi sorular aldı başını gidiyor. Battle Royale türünün eşsiz örneklerinden biri olan Apex Legends şu anda PC, PS4 ve Xbox One platformunda var ve oyuncular sabırsızlıkla mobile sürümün yayınlanmasını bekliyor. Oldukça hızlı ve aksiyon dolu bu oyunda mobile ne zaman gelecek? Apex Legends mobil çıkacak mı? İşte kesin çıkış tarihi

Apex Legends Mobil Ne Zaman Çıkacak?

Öncelikle oyunun mobil versiyonu kesin olarak çıkacak. Böyle iddialı bir oyunun popüler üç platformdan sonra mobil tarafta yer almaması düşünülemez. EA, kesinlikle cep telefonu pazarına da yatırım yapacaktır. Oyun paralı olur mu? Sanmıyorum, PUBG ve Fornite tamamen ücretsiz mobil oyunlar geliştirdi ve büyük kitleleri bünyelerine çekmeyi başardılar. Hatta hiç PC sürümlerini oynamamış insanlar telefonları aracılığıyla bu oyunlarla tanıştı. Yani mobil pazar çok farklı bir mecra ve oyuncular sabırsızlıkla Apex Legends mobilin çıkışını bekliyorlar.

Apex Legends mobil ne zaman gelecek sorusunun yanıtını geçtiğimiz aylarda basın toplantısı yapan EA Games CFO’su Blake Jorgensen verdi. Oyunun 2021 mali yılında çıkacağını açıkladı. Bu da demek oluyor ki 2020 Mayıs ayında Apex Legends mobil oynanabilir olarak Android ve iOS platformlarında yerini alacak. Mali yıl meselesi kafanızı karıştırmasın, siz çıkış tarihi olarak 2020 Mayıs ayını baz alabilirsiniz. İçinde bulunduğumuz Ağustos ayını saymazsak 9 ay sonra mobil oyun çıkıyor demek.

Peki bu oyun neler vaadediyor, PUBG, Fornite ve Garena Free Fire gibi rakiplerine üstünlük sağlayabilir mi? Bu mümkün ancak bazı şartları var. Öncelikle oyun kesinlikle ücretsiz olmalı. EA bu konuda bir şey söylemese de ücretsiz olacağına eminiz. Hiç kimse sağlam ve ücretsiz rakip oyunlar dururken mobil bir oyun için para ödemeyecektir.

Ardından performans ve battle royale modunu sonuna kadar yaşatmak var. İnsanlar cihazlarında kasmadan, takılma olmadan, yüksek fps ile akıcı bir oyun deneyimi yaşamak ve pil konusunda sorun yaşamamak isteyeceklerdir. EA bunu masaüstünde başardı. Geriye bu tecrübeyi mobil ortama aktarmak kalıyor. Ardından oyuncular gerçek bir battle royale deneyimi yaşayabileceklerdir.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here