Uzun yıllar önce kodlanarak satışa sunulan ve oyun severler tarafından yoğun ilgi gören strateji oyunlarına gösterilen rağbet azalmıyor. Her dönem çok sayıda kişi tarafından oynanan strateji oyunlarından en bilineni ise age of empires. Keyifli zaman geçirmek isteyenler için age of empires benzeri oyunlar bulunuyor.

Total War Rome

Bu oyun da stratejiler geliştirme üstüne kurulu bir dünyada geçiyor. Oyundaki amaç ise, sahip olunan toprakların sınırlarını genişleterek medeniyeti ilerletme olarak karşımıza çıkıyor. Age of empires oyununda yer alan her öge bu oyunda bulunmuyor. Ancak, her iki oyunda da geniş bir alanda hüküm sürmek önem taşıyor. Başarılı grafiklere sahip olan Total War Rome da dünya çapında milyonlarca kişi tarafından oynanıyor.

Rise Of Nations

Az karakterle ve küçük bir alanla başlanan bu oyun da Age of Empires sevenler tarafından büyük beğeni topluyor. Yapıları, teknolojiyi ve medeniyeti geliştirerek olabildiğince fazla toprak almanın hedeflendiği oyunda, çok oyuncu seçeneği de yer alıyor. Oyunun genişletilmiş versiyonu da çok sayıda kişi tarafından oynanıyor. Köylüler, askerler ve üst düzey askerlerin bulunduğu oyun, tarım yaparak başlıyor. Kısa sürede geliştirilen medeniyet sayesinde, belirli bir askeri güce ulaşılması gerekiyor. Aksi durumda, topraklarınızın işgale uğraması söz konusu olabiliyor. Oyun alanınızın savunmasız kalması durumunda, topraklarınızda yaşayanların ölmesi sonucunda oyuna baştan başlamanız gerekiyor. Bu nedenle, oyunun başlangıç aşaması olsa dahi askeriyeye önem vermeniz gerekiyor. Ardından belirleyeceğiniz stratejilerle uzun ömürlü bir medeniyet inşa etmeye çalışıyorsunuz. Oyun alanında bulunan ağaçlardan, madenlerden ve nehirden yararlanabiliyorsunuz. Ağaçları keserek inşa edeceğiniz yapılar için gereken odunu toplayabilirsiniz. Saatler boyunca keyifli vakit geçirebileceğiniz bu oyun, analitik düşünme gücünüzü artırıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here