A Way Out (Çıkış Yolu) İnceleme

0
155

Hazelight yapımcılığında 2017 yılında duyurulan A Way Out ilk andan itibaren oldukça büyük bir takipçi kitlesine ulaşmayı başardı. Alışılmış oyunların dışında iki farklı oyuncu tarafından aynı hedef doğrultusunda oynanması büyük bir beğeni topluyor. EA Games farkıyla ortaya çıkarılan oyunun detaylarına indikçe sizlerin hayran kalacağını ifade etmek yanlış olmayacaktır.

A Way Out Arkadaş Detayı

Oyuna sahip olan bir kişi oyuna sahip olmayan bir arkadaşını oyuna davet edebiliyor. Oyuna sahip olmayan kişi daveti kabul ederek oyunu ücretsiz bir şekilde oynayabiliyor. Oyun bittikten sonra davet edilen kişinin tekrar oynayabilmesi için davet edilmesi gerekiyor.

Oyun içerisinde iki farklı karakter sizleri bekliyor olacak. Bu karakterlerin isimleri Leo ve Vincent olarak karşımıza çıkıyor. Oyuna giren iki oyuncu kendi karakterlerini seçtikten sonra macera başlamaktadır. Oyunun sinematik bir yönü de bulunduğundan dolayı oyun hakkında detaylı bilgi vermekten kaçınacağız. Sonunu bildiğiniz bir filmi izlemek istemezsiniz diye düşünüyoruz.

Hapishanede başlayan oyunda iki karakter arasında hızlı bir şekilde bağ kurulmakta olduğu görülüyor. Bağ kurulduktan sonra iki oyuncu tek bir hedef doğrultusunda iş birliği yapması gerekiyor. Karşılıklı güven ve iş birliği oyunun temel yapı taşını oluşturmaktadır. Oyunun tamamı toplamda 8 saat sürmekte ve bu sürenin bu temada bir oyun için oldukça yeterli olduğunu ifade edebiliriz.

A Way Out Fiyatı ve Sistem Gereksinimleri

 40 TL gibi oldukça uygun bir fiyatla satışa sunulan oyun sayesinde en yakın arkadaşınızla oldukça keyifli bir şekilde zaman geçirebilirsiniz. İki karakterin de aynı hedef doğrultusunda mücadele etmesi arkadaşlık duygularınızın da kabarmasına sebep olabiliyor.

Minimum sistem gereksinimleri yerine yüksek grafik özelliklerinde oynayabilmeniz için önerilen sistem gereksinimlerini sizler için derledik. İşte gerekli olan sistem özellikleri;

  • Windows 7 (64-Bit), 8.1 (64-Bit) veya Windows 10 (64-Bit) işletim sistemi
  • Intel Core i5 3570K / AMD Ryzen 3 1300x işlemci
  • 16 GB RAM
  • Nvidia GTX 960 / AMD R9 290 ekran kartı
  • 25 GB boş disk alanı

Daha düşük sistemlerde de oynanabiliyor olsa çevredeki grafik detaylarının fark edilebilmesi ve daha fazla keyif alınabilmesi için yukarıda verilen sistem gereksinimleri yeterli olacaktır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here