2019 Yılının En İyi 5 Bilgisayar Oyunu

6
2815
2019 Yılının En İyi 5 Bilgisayar Oyunu
2019 Yılının En İyi 5 Bilgisayar Oyunu. 2019 Yılının Bilgisayar oyunları büyük oyun şirketlerinin yanı sıra bağımsız üreticiler tarafından piyasaya sürülmektedir.

2019 Yılının En İyi 5 Bilgisayar Oyunu. 2019 Yılının Bilgisayar oyunları büyük oyun şirketlerinin yanı sıra bağımsız üreticiler tarafından piyasaya sürülmektedir. Çok geniş bir piyasada yer almaya başlayan Bilgisayar oyunları; farklı farklı konuları içerebilecek olan projeler olarak adlandırılmaktadır. Değişik kategorilere ve oynanışlara sahip olan bu oyunlar kapsamında tercih etmek de hayliyle oldukça zor olarak görülmektedir. Oyuncuların zevklerine dayalı olarak hareket etmesi sonucunda öne çıkan bazı oyunlar da bu yıl içerisinde listelenmiştir.

2019 Yılının En İyi Bilgisayar Oyunları

Resident Evil 2

25 Ocak’ta piyasaya sürülen bu oyun; ilk oyuna nazaran bambaşka özellikleri içeren bir uygulama olarak ilgi çekti. Bu oyunda ilgi çeken en önemli detay ise zombilerde görülen değişiklik olarak ifade edildi. Aynı zamanda da zombilerin zor bir biçimde öldürülmesi ve sürekli olarak da takipte kalmaları da oyunu daha da zevkli yapan unsurlar olarak görülüyor.

PlayerUnknown’s Battlegrounds – PUBG

2019 yılına damga vuran online savaş oyunu olarak öne çıkan PUBG; 100 kişinin aynı haritada toplanarak; birbirlerine üstünlük kurmasını içeren bir uygulama olarak kendini gösteriyor. Farklı farklı haritalarda item toplayarak; rakiplerini öldürmeye dayalı olan bu oyun; milyonlarca kişi tarafından kullanılmaktadır. Oyun haritasının gitgide daralması da rakipleri daha kolay bulmayı sağlayan bir etken olarak ifade ediliyor.

Devil May Cry 5

Capcom tarafından serinin beşinci halkası olan bu oyun; aksiyon projeleri arasında kült bir noktada yer almaktadır. Zorlu savaşları fazlasıyla içeren Devil May Cry’ın bu yeni oyununda kahramanların macerası kaldığı yerden devam ediyor. Dante, Nero ve V karakterlerinin şeytan ile canavarlara karşı mücadelesi bu oyun içerisinde işleniyor.

Far Cry New Dawn

Diğer Far Cry oyunlarının aksine nükleer savaş sonrasındaki ortaya çıkan harabelerde geçen mücadeleyi işleyen bir oyun olarak öne çıkmaktadır. Montana kentinde geçen olaylar zinciri; tamamen farklı bir çevrede geçeceği için oyunculara fazlasıyla değişik gelebilecektir.

The Occupation

Araştırma odaklı bir oyun olan ve zaman sınırlı 3 bölümden meydana gelen The Occupation adlı proje içerisinde farklı farklı bulmacaları çözmeye çalışarak bir gazetecinin görevini üstlenmek mümkün oluyor.

6 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here